نقش بینی در زیبایی صورت

ارتباط زیبایی بینی و چانه

زیبایی این دو عضو درارتباط بسیار نزدیکی با همدیگر هستند .بخصوص در نیمرخ صورت .چانه زیبا بصورت طبیعی پیش آمده و تقریبا هم طراز با لب پایین است.در چانه هایی که رشد طبیعی نکرده و عقب هستند دهان بیرون زده و جلوتر بنظر میاید و حرکات لب طبیعی نیست . چانه زیبا ، یکی از عوامل مهم زیبایی صورت و فراتر از زیبایی باعث تعادل و توازن و با نمکی صورت میباشد . در چهره های ایرانی چانه عقب و رشد نیافته زیاد دیده می‌شود. در نهایت صورتی که چانه زیبایی ندارد در کنار بینی زیبا ، زیبایی صورت را به علت عدم تناسب دچار مشکل می کند.

به همین علت توصیه می شود که عمل زیبایی بینی و چانه توام با هم و در یک جلسه عمل شوند.

تاثیر بینی در زیبایی صورت

بینی زیباتر می شود و تاثیر چشمگیری در زیبایی کل صورت ایجاد می کند. گاهی متاسفانه بعد از بهتر شدن بینی توجه و حساسیت بیمار و اطرافیان به نازیبایی های دیگر بیشتر می شود و بعضی بیماران به خطا آنها را متاثر از عمل جراحی بینی می دانند.

همه بینی ها ظرفیت یکسانی برای زیبا سازی ندارند . بعضی ها را میتوان خیلی زیبا و موزون کرد و بعضی ها را کمتر.در عمل زیبایی بینی به متقاضیان توصیه می گردد راجع به درجه بهبودی و بهتر شدن بینی فکر کنید تا به یک بینی ایده آل . در آن صورت شما ازنتیجه عمل زیبایی بینی لذت می برید .

کجی و عدم تقارن بینی

کجی بینی معمولا متاثر از انحراف تیغه میانی بینی است این گونه بیماران غالبا مشکل تنفسی از راه بینی دارند وظیفه جراح است که انحراف بینی و مشکل تنفسی بیمار را حل کند . اما عدم تقارن دو نیمه بینی همراه با عدم تقارن دو نیمه صورت کم و بیش در همه افراد وجود دارد . اصولا در هیچ فردی دو نیمه صورت کاملا قرینه نیست . قرینه سازی کامل نه مقدور است نه مطلوب.

تقارن کامل در صورت هیچکس وجود ندارد عدم تقارن مختصر در صورت و بخصوص در حرکات صورت مانند: صحبت کردن، لبخند، خنده ، عشوه نشانه هایی از بانمکی و جذابیت را در بردارد.

تقارن کامل بیانگر تعادلی با وقار خشک و بی نشاط است و اختصاص به بناهای تاریخی دارد.

حالات عدم تقارن بینی جزیی از ویژگیهای فردی شما محسوب می شود و همان طور که گفته شد نشانه هایی از بانمکی و جذابیت فرد در حرکات غیرقرینه نهفته است.

با دقت در چهره و گفتار خود و افراد مورد علاقه تان شواهد زیادی را می بینید که گواه این مدعاست.

استفاده از پروتز در عمل بینی

عمدتا از غضروف گوش استفاده می شود .در موارد استثنایی از پروتز در عمل بینی استفاده می شود که حتما به شما اطلاع داده می شود.

برای مطالعه "ارتباط بینی و صورت" روی لینک کلیک کنید .