هدف از عمل بینی

- به طور کلی عمل  بینی با چه اهدافی انجام می شود

 

اهداف عمل بینی  را به طور کلی میتوان به دو صورت زیر تقسیم بندی نمائیم :

دسته اول :

عمل هایی  هستند که در جهت اصلاح عملکرد بینی صورت می گیرند و به طور عمده شامل اصلاح انحراف تیغه بینی است. مشکلات دیگری مانند پولیپ و تورم بافت های داخل بینی نیز ممکن است موجب مشکلات تنفسی شوند. در این حالات ممکن است عمل های پیچیده تری مورد نیاز باشد که در بسیاری از موارد مستلزم استفاده از اندوسکوپ است.

دسته دوم :

عمل  هایی با هدف تغییر شکل خارجی بینی و زیباسازی است. اختلالات زیبایی نیز به دو دسته مادرزادی و اکتسابی تقسیم می شوند.

در حالت نخست شایع ترین آن قوز پشت بینی و نوک پهن آن است. در حالت دوم شایع ترین دلیل آن عفونت، ضربه و مشکلات جراحی های پیشین است. در بسیاری از موارد، این دو هدف باید به طور همزمان مورد توجه قرار گیرند، چراکه غفلت از یکی از آنها موجب عوارضی برای بیمار می شود. بنابراین در جراحی زیبایی باید به کارایی بینی توجهی ویژه داشت.

همین توجه دو جانبه عمل  بینی را بی نهایت مشکل و پیچیده می کند. هنر عمل بینی ایجاد تعادل بین بیشترین حد عملکرد و زیبایی بینی پس از انجام عمل بینی  است.

 

- وضعیت روحی و روانی فرد در انجام عمل  بینی تا چه حد تاثیر دارد؟

 

بی تردید وضعیت روحی و روانی فرد در انجام عمل  بینی تاثیر بسزایی دارد. بیماران بسیاری هستند  که پس از عمل  بینی با وجود نتیجه رضایت بخش، به دلیل مشکلات روحی- روانی، وسواس فکری یا شخصیت های متزلزل و بیش از اندازه تاثیرپذیر از دیگران، از نتیجه عمل  بینی خود ناراضی هستند.

شمار زیادی از افرادی که خواهان عمل  زیبایی بینی هستند، از نظر خود دلایل موجهی دارند، به مانند کسب موفقیت در تشکیل زندگی زناشویی، به دست آوردن اعتماد به نفس بیشتر در برخوردهای اجتماعی، جلب رضایت خانواده و دوستان و… . در این مقطع باید ضمن ارزیابی بیمار به او گوشزد شود که تغییرات ظاهری به نجات ازدواج در حال شکست یا به دست آوردن شغل جدید یا بهبود چشمگیر در زندگی کمک معجزه آسایی نمی کند.

ضمن اینکه ضروری است افرادی که از عمل بینی  انتظاری غیرواقع بینانه دارند، از عمل  بینی صرفنظر کنند. همچنین لازم است که جراحی زیبایی در افرادی که دچار بحران های شدید روحی، اضطراب یا هیجان های ناپایدار هستند، عمل بینی به تعویق بیفتد.

 

- جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست  با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه  ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا  رضایت دارد.

 

 

 

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است