ورم نوک بینی بعد از عمل

ورم نوک بینی بعد از عمل بینی :

معمولا در ماه‌های نخست  عمل بینی  ، هنوز ورم نوک بینی  زیاد میباشد ، زیرا  ورم نوک بینی  دیرتر از سایر قسمت‌های بینی فروکش می‌کند. کاهش ورم بینی ،  به‌ویژه در بینی‌های گوشتی  به زمان بیشتری نیاز دارد؛ بنابراین در این مدت  نوک بینی   موقتاً بزرگ جلوه می‌کند. حتی ممکن است برخی از اطرافیان بیمار که از تصویر پیشین بیمار بی‌خبرند، تصور کنند بینی  او بزرگ‌تر هم شده است. با انجام مراقبت بعد از جراحی بینی می توان روند بهبودی را تسریع کرد.

بدیهی است که اگر بینی با وجود ورم زیاد ، بزرگ به نظر نرسد، پس از فروکش کردن تورم بعد از جراحی بینی  ، یک بینی غیرطبیعی خواهد شد. برای اظهار نظر نهایی در مورد نتیجه عمل  بینی دست‌کم باید سه سال صبر کرد.

بسیاری از بیماران چند هفته پس از عمل بینی ، درحالی که هنوز ورم نوک بینی  به ‌طور کامل فروکش نکرده است، با نگاهی موشکافانه ساعت‌ها در مقابل آیینه، بینی خود را نظاره می‌کنند. این نگاه موشکافانه که تنها به بینی معطوف است و به سایر اعضای صورت توجهی ندارد، موجب می‌شود از یک سو بسیاری از بی‌تقارنی‌های طبیعی به صورت عیب جلوه کند و از سوی دیگر، زیبایی و تناسب جدید بینی با دیگر اجزای صورت، با تمرکز صرف بر بینی نادیده گرفته شود.

توصیه مکرر به بیماران عزیز آن است که در جراحی عمل بینی ،اصراری بر کوچک شدن بیش از اندازه بینی نداشته باشند. در جراحی عمل بینی ، حد و مرزهایی وجود دارند که عبور از خط قرمز آنها عوارض متعددی را در عمل بینی  در پی خواهد داشت.

جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.