پنج راه عملی و ساده برای درمان سینوزیت

پنج راه عملی و ساده برای درمان سینوزیت :

راه های درمان سینوزیت :

۱- بخور دو طرف صورت برای درمان سینوزیت :

در ابتدا باید دو طرف صورت غیر از پیشانی را  برای درمان سینوزیت بخور داده به اینصورت که پیشانی را با یک روسری ببندید . مقداری بابونه را مانند چای دم کرده و مقداری جوهر پونه  . زمانی که برای بخور آماده بودید به دم کرده " بابونه "  اضافه کنید و دو طرف صورت را بخور داده و در بخار بابونه و جوهر پونه برای درمان سینوزیت  تنفس کنید .

۲- تحریک بینی و ایجاد عطسه و آبریزش بینی زیاد برای درمان سینوزیت :

این مورد  برای درمان سینوزیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،  چرا که هدف ما تخلیه عفونت ها است . پس از اینکه بخور برای درمان سینوزیت  تمام شد مقداری کندوش و یا هر نوع ادویه ای که در منزل در دسترس دارید مثل فلفل  که بینی را تحریک کرده تا تعداد زیادی عطسه بزنید تا باعث آبریزش بینی شود .

۳-  شستشو بینی برای درمان سینوزیت :

پس از  تحریک بینی و عطسه و آبریزش بینی برای درمان سینوزیت  ، نوبت به شستشو بینی می رسد که این مرحله هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است  . مقدار ۱ لیتر آب جوشیده خنک یک قاشق غذاخوری نمک اضافه کرده و با دستگاه شستشو بینی که باید از داروخانه تهیه کنید ، آب نمک را بالا بکشید یعنی یکی از سوراخهای بینی را با دست گرفته و محلولی را که آماده کرده اید را بالا بکشید این محلول با بالا رفتن به همراه عفونت وارد حلق شده و با حالت تهوعی که ایجاد می کند به حالت استفراغ خارج می شود .

*****   مراحل گفته شده  برای درمان سینوزیت را در زمان استراحت انجام دهید.

۴-  درمان سینوزیت با رعایت غذایی  :

هر روز ۶ تا ۸ لیوان آب  برای درمان سینوزیت  میل کنید . به یاد داشته باشید که هیچگاه آب را  بین و بلافاصله بعد از غذا میل نکنید.

کم کردن مصرف نمک در وعده غذایی تا حد امکان استفاده کردن از غذاهای بی نمک می تواند باعث بیشتر شدن سرعت بهبودی سینوزیت  شود زیرا نمک زیاد باعث جمع شدن آب در بافت ها و دفع کلسیم می شود .

مصرف گوشت های قرمز را برای درمان سینوزیت  به حداقل برسانید .

از غذاهایی که به صورت بخارپز و با سبزیجات و حبوبات تهیه شده ، برای درمان سینوزیت  بیشتر استقبال کنید .

مقداری گوشت شترمرغ یا بوقلمون را  برای درمان سینوزیت  به صورت کباب کرده حتی به عنوان صبحانه میل کنید .

۵- درمان گیاهی و سنتی برای درمان سینوزیت:

۵ گرم " ختمی سفید " و ۱۰ گرم "اسطوخودوس " را مانند چای دم کرده و بعد از ولرم شدن با عسل شیرین کنید و برای درمان سینوزیت  روزانه  دو بار میل کنید.

برای مطالعه " درمان سینوزیت خانگی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است