پهن شدن استخوان بینی بعد از عمل

در عمل زیبایی بینی اکثر موارد لازمست که استخوان دیواره بینی بیمار شکسته شود حال تحت شرایطی ؛ بعد از شکستن  استخوان دیواره بینی  توسط جراح پس از مدتی استخوان بینی به حالت اول خود باز میگردد و بینی پهن می شود. یکی از علل بینی پهن بعد از عمل زیبایی بینی آنست که جراح موقع شکستن استخوانهای دیواره بینی آن را بطور کامل نمی شکند و به اصطلاح آن را بطور "ترکه ای" می شکند (Green stick fracture) یعنی همانند ترکه می شکند ولی جدا نمی گردد. در چنین حالتی استخوان بعد از مدتی به حالت اول خود باز میگردد و مجددا بینی پهن می شود ، لذا لازمست که جراح از شکستن کامل و جدایی استخوان دیواره بینی از ناحیه استخوان پل بینی اطمینان کامل حاصل کند.

از علل دیگر باز گشت بینی پهن بعد از عمل زیبایی بینی وجود تیغه استخوانی ضخیم درقسمت میانی بینی است منظور همان تیغه  که حفره بینی را به دو قسمت تقسیم میکند چنانچه جراح به ضخامت تیغه بینی توجه نکند حتی بدنبال شکستن  کامل استخوان دیواره بینی ، این تیغه ضخیم اجازه نمیدهد که استخوانهای شکسته شده در وضعیت مورد نظر جراح قرار بگیرد لذا بعد از مدتی استخوانهای دیواره به محل اولیه خود رانده میشوند و مجددا فرد با بینی پهن روبرو خواهد شد.

علت دیگر بینی پهن بعد از عمل زیبایی بینی وجود تیغه استخوانی غیرمستقیم و موج دار وسط بینی می باشد که این امر نیز مانع از حالت پذیری استخوانهای شکسته شده و در نهایت استخوانهای دیواره بینی را به حالت اولیه خود می راند و فرد مجددا با بینی پهن موجه می شود.

برای آشنایی با عمل بینی پهن روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است