پولیپ بینی :علائم

هنگامی که به دلیل بیماری‌های مختلف شاخک‌های بینی بزرگ شوند پولیپ بینی ایجاد می شود پولیپ بینی که باعث دشواری در تنفس می شود با گسترش شهرنشینی در حال افزایش است.

عفونت های مزمن، سینوزیت و آلرژی ها دلیل عمده ایجاد پولیپ بینی هستند.

علائم پولیپ بینی

گرفتگی بینی، تغییر صدا، تنفس با دهان در دراز مدت، اختلال در تنفس و کم خوابی از علائم شایع این بیماری است.

گرفتگی بینی ناشی از پولیپ بینی در هنگام خواب که با خر خر همراه است باعث می شود اکسیژن کمتری وارد بدن شود، یعنی خواب فرد را به هم می زند و در نتیجه باعث کم خوابی بیمار می شود.

پولیپ بینی یک بیماری ارثی محسوب نمی شود البته آلرژی که یکی از اصلی ترین علت ایجاد پولیپ بینی است می تواند ارثی باشد.

عارضه هایی که پولیپ بینی ایجاد می کند ،اختلال در تنفس، مقاومت سینوس ها در برابر درمان و ایجاد ترشحات مختلف که منجر به بسته شدن دهانه سینوس ها و گوش میانی می شود، ایجاد گوش درد و همچنین کاهش شنوایی از عارضه های عمده پولیپ بینی محسوب می شود.

پولیپ بینی در صورتی که به مدت طولانی ادامه پیدا کند می تواند منجر به بیماری های قلبی، ریوی جدی شود چون اکسیژن دریافتی بدن کاهش یافته و منجر به تلاش بیشتر قلب می شود که مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کند و کار زیاد ریه را می طلبد.

فعالیت بدنی فرد در زمان پیدایش پولیپ بینی کاهش میابد و فرد نمی تواند فعالیت های سنگینی داشته باشد. محدودیت های حرکتی که در اثر کمبود اکسیژن ایجاد می شود می تواند موجب افزایش وزن و بیماری های دیگر شود.

پولیپ بینی منجر به مرگ افراد نمی شود مگر اینکه فرد زمینه بیماری قلبی عروقی و مغزی داشته باشد و تنها در موارد معدودی می تواند منجر به مرگ افراد شود.

برای آشنایی با درمان پولیپ بینی روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است