پولیپ بینی و درمان آن

خیلی ها فکر می کنند پولیپ بینی درمان ندارد. خیلی ها هم با تصور این که پولیپ بینی هیچ وقت به طور کامل درمان نمی شود و دوباره عود می کند، درمان پولیپ بینی را ضروری نمی دانند. در حالی که متخصصان می گویند پولیپ بینی قابل درمان است و باید به موقع برای برطرف کردن آن اقدام کرد.

درمان پولیپ بینی  در مراحل اولیه با استفاده از اسپری های کورتیکواستروئید انجام می شود. البته با توجه به این که این بیماران اغلب زمینه آلرژی و التهاب سینوس دارند، این مسائل نیز حتما باید درمان شود. به این معنی که باید با نظر پزشک از داروهای ضدآلرژی استفاده کنند و عفونت سینوس را نیز درمان کنند. التهاب و عفونت های مزمن داخل بینی و سینوس با پولیپ بینی رابطه دارند و میتواند علت پیدایش پولیپ بینی باشند.

در صورتی که پولیپ بینی به درمان دارویی جواب ندهد، نیاز است از روش های جراحی پلیپ بینی کمک بگیریم که معمولا پولیپ هایی که منفرد هستند، به درمان جراحی بخوبی جواب می دهند و دوباره هم عود نمی کنند ولی پولیپ های متعدد که به شکل خوشه انگور دیده می شود معمولا تمایل به عود مجدد دارد.

در نتیجه این بیماران باید بدانند امکان عود مجدد پولیپ بینی پس از عمل جراحی نیز وجود دارد. به عبارت دیگر، با توجه به این که این بیماری مزمن است و ممکن است دوباره عود کند، افراد همیشه باید پیگیر درمان پولیپ بینی باشند.

برای آشنایی بیشتر با درمان پولیپ بینی و درمان سینوزیت روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است