پیشگیری از سینوزیت

پیشگیری از سینوزیت :

ازآنجا که سینوزیت در واقع یک عفونت ثانویه است که معمولا به دنبال سرماخوردگی ها یا آلرژی ها رخ می دهد، شما می توانید با درمان اولیه این بیماریها از ابتلا به سینوزیت جلوگیری کنید. بطور مثال وقتی که فرزندتان سرماخوردگی دارد فضای خانه را مرطوب نگه دارید. رطوبت از التهاب و ضخامت دیواره سینوس جلوگیری می کند و ترشحات را رقیق نگه می دارد. همینطور مایعات فراوان به فرزندتان بدهید، نوشیدن مایعات فراوان نیز همین اثر را دارد. اگر مشکوک هستید که فرزندتان مبتلا به آلرژی است در مورد روشهای مختلف درمان دارویی و تغییرات محیطی که می توانید برای فرزندتان انجام دهید با پزشک مشورت کنید.

ابتلای طولانی مدت به آلرژی زمینه مساعدی را جهت ابتلا به سینوزیت فراهم می کند و درمان آلرژی در پیشگیری از سینوزیت موثر است. خانه خود را پاک و عاری از مواد آلرژی زا نگه دارید. مثل دود سیگار، گرد و غبار و ذرات سوخته. زیرا این مواد سبب تحریک دیواره سینوس و انسداد مسیر آن به بینی می شوند که خود زمینه ساز التهاب سینوسها و سینوزیت است. نهایتا اگر فرزند شما مبتلا به سینوزیت شده خیلی نگران نشوید زیرا بیماری نسبتا شایعی است و هر سال میلیونها نفر مبتلا به سینوزیت می شوند که خوشبختانه راههای پیشگیری  از سینوزیت و درمان سینوزیت  زیادی نیز دارد.

چگونگی کاهش سینوزیت در کودکان :

عفونت گونه و پیشانی جزئی از سینوس ها است. سینوس ها گروهی از حفره های پر از هوا هستند که در اطراف چشمها و بینی قرار می گیرند. نخستین اقداماتی که می توان برای کاهش سینوزیت در  کودکان خود انجام داد این است که کودکان قبلا به سرما خوردگی که سرفه ، گلو درد دارد باید به تغییر رنگ ترشحات بینی توجه کنید. اگر کودک توانایی خارج کردن جسم خارجی از بینی را ندارد باید به پزشک مراجعه کند .

 علائم احتمالی سینوزیت  در کودکان  :

ترشح سبز، و یا زرد چرکی از بینی با درد بر روی گونه ها یا پیشانی .

 رفع علائم سینوزیت  در کودکان :

از بخور آب گرم حتما استفاده کنید.

اتاق کودک را همیشه خنک و مرطوب نگه دارید و هیچ موقع اتاق رابیش از اندازه گرم نگه ندارید ونیز هوای خشک علائم سینوزیت را بیشتر می کند.

مدت درمان سینوزیت حداقل ۱۰ روز است و اگر حاد شود به ۱۴ روز هم کشیده می شود و سینوزیت های مزمن ۶ هفته باید درمان آنتی بیوتیکی شود تا بهبود پیدا کند.

شستشوی بینی باید با قطره ویا سرمهای نمکی به طور منظم درطی درمان  سینوزیت باید استفاده شود.

برای مطالعه " سینوزیت حاد " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است