چسب زدن بینی بعد از عمل

در بسیاری از موارد عمل زیبایی و عمل اصلاحی بینی توصیه میگردد که بیمار به بینی خود نوار چسب بزند.

هدف اصلی از چسب زدن بینی بعد از عمل آنست که به جمع شدن پوست بینی کمک گردد و باعث شود که پوستی که حین عمل از روی بینی بلند شده است به استخوان/ غضروف زیرینش بچسبد.

چسب زدن بینی بویژه در بیماران با پوست با ضخامت متوسط تا زیاد کمک کننده است. این نوع پوستها زمان بیشتری لازم دارند تا جمع شوند ، از طرف دیگر این پوست مستعد تشکیل بافت اسکار ضخیم ( بافت گوشتی) بین استخوان / غضروف و پوستشان هستند. اگر چنین اتقافی بیفتد یعنی بافت اسکار ایجاد شود، در اینصورت بافت اسکار ناخواسته اضافی مانع جمع شدن بیشتر پوست بینی میگردد.

دربرخی از موارد ، بافت اسکار ناخواسته باعث تغییر شکل و برجستگی بینی میگردد.

چسب زدن بینی بعد از عمل باعث به حداقل رسیدن این عارضه ناخوشایند می شود. معمولا" بدنبال عمل جراحی زیبایی بینی یا عمل اصلاحی بینی توصیه به زدن نوارچسب بینی برای ۳-۲ هفته می شود. با این وجود مواردی وجود دارد که توصیه به نگاه داشتن نوارچسب بینی برای مدت زمان بیشتری می باشد.

بعد از گذشت ۳-۲ هفته که از زدن چسب بینی بعد از عمل شبانه روزی گذشت آنگاه به بیمار توصیه میگردد که شبها در هنگام خوابیدن به بینی خود نوارچسب بزند و صبحها قبل از انجام امور روزانه نوار چسب  را مجددا" از پشت بینی اش بردارد.

روش انتخاب نوارچسب بینی

اکثر جراحان توصیه به استفاده از نوار چسبهای کاغذی نیم اینچی ۳M  می نمایند که پوست بینی نسبت به آنها کمتر حساسیت نشان میدهد و بیمار می تواند بطور مکرر از آنها استفاده نماید. این نوارچسبها قیمت زیادی ندارند. سایز نیم اینچی نسبت به سایر اندازه ها ( باریکتر یا پهنتر) کاربرد بیشتری دارد.

روش زدن نوارچسب بینی

قبل از زدن نوار چسب به بینی خود ، با استفاده از پنبه آغشته به الکل پوست بینی و گونه خود را تمیز کنید. با این اقدام چربی پوست و باقیمانده مواد آرایشی از روی بینی شما برداشته میشود در غیر اینصورت نوارچسب بخوبی به  بینی شما نمی چسبد.

نوار چسب را آنقدر ببرید که تا گونه ها گسترش یابد و بینی را محکم بگیرد.

در هنگام چسب زدن بینی بعد از عمل آنرا با حداکثر فشار روی بینی خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که هدف از استفاده از نوار چسب ، ایجاد فشاری است که پوست را به غضروف/ استخوان محکم بچسباند.

لازم به تذکر است  که نوار چسبها طوری قرار داده شود که  ۵۰-۳۰ درصد از نوار زیرین را بپوشاند و نوارچسب آنقدر محکم زده شود که پوست دیواره بینی را به طرفین بکشد.

روش برداشتن نوارچسب بینی

برداشتن نوارچسب بینی باید خیلی با دقت انجام شود . شما نمی توانید به سادگی لبه نوارچسب را گرفته و ناگهانی آن را بکشید تا برداشته شود چون با این کار احتمال دارد که پوست که به بافت زیر چسبیده است با این اقدام از لایه غضروفی/ استخوانی جدا شود.

باید قبل از برداشتن نوار چسب  بینی، آنرا با آب ولرم خیس نمود سپس گوشه نوار چسب بینی را گرفته و به آرامی بلند کنیم.

از طرف دیگر  شما می توانید حمام دوش آب گرفته ، در حالیکه صابون بر روی نوارچسب ها زده اید و آنگاه چسب‌های بینی  شل شده اند آنها را بردارید.

برای آشنایی با نحوه چسب زدن بینی عمل شده روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است