چگونگی کاهش علائم سینوزیت

کاهش علائم سینوزیت :

بوسیله آب نمک استریل در طی تحقیقاتی که توسط سیستم سلامت دانشگاه میشیگان انجام گردید محققان دریافتند که شستشوی بینی با " نرمال سالین " می تواند بسیار موثرتر از استفاده از اسپری های بینی باشد. در این مطالعه ۱۲۱ نفر از افرادی که دچار سینوزیت مزمن بودند انتحاب گردیدند که در گروه اول ۶۰ نفر از آنها به مدت ۸ هفته از روش شستشو با "نرمال سالین " و در گروه دوم ۶۱ نفر از روش اسپری بینی استفاده نمودند . پس از طی این دوره در گروه اول پس از دو هفته بهبود آشکار علائم گرفتگی بینی و سینوزیت محرز گردید و پس از اتمام دوره تقریباً ۶۰% آنها فاقد علائم سینوزیت بودند در حالیکه در گروه دوم فقط در ۴۰ % بهبود علائم سینوزیت مشخص گردید. در نتیجه با  استفاده از روش ساده و ارزان شستشوی بینی با "نرمال سالین " می توان اثر بخشی بالایی به همراه درمانهای لازم در درمان سینوزیت مزمن مشاهده نمود.لذا توصیه می گرددکه تمامی بیماران سینوزیت مزمن از روش مذکور برای کاهش  علائم سینوزیت یا از بین بردن علائم  سینوزیت خویش استفاده نمایند.

*نرمال سالین:

در واقع ترکیب استریل ۹/.% نمک و آب می باشدکه در داروخانه ها موجود است.

درصورت عدم دسترسی به سرم "نرمال سالین " می توانید از آب جوشیده سرد شده بعلاوه اندکی نمک که کاملاً در آب حل شده است برای کاهش علائم سینوزیت  استفاده نمایید.

درمان سینوزیت و جراحی آن، در کلینیک دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، از سلامت خود کاملا رضایت دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است