کیپی بینی نوزاد

بینی نوزاد بسیار ظریف است با سوراخ‌های باریک که با کوچکترین تغییر در دما و جریان هوا دیواره‌های مخاط بینی متورم می‌شود و راه عبور هوا را می‌بندد در این صورت نوزاد به راحتی تنفس نمی‌کند و دچار خشکی دهان و کیپی بینی نوزاد شده و به علت ترشحات پشت حلق حالت عق زدن پیدا می‌کند. در این حالت است که نوزاد نمی‌تواند به راحتی شیربخورد و پس از هر مک که به سینه می‌زند سینه را رها می‌کند تا از دهان نفس بکشد.

آیا گرفتگی بینی در نوزادان طبیعی است؟

وجود کیپی بینی نوزاد به دلیل کوچک بودن سایز بینی در آنها می باشد. نوزادان طبیعی قادر به تخلیه بینی نیستند اما عطسه می کنند. معمولا وجود کیپی بینی نوزاد نیازی به درمان ندارد مشروط بر اینکه نوزاد برای تنفس و غذاخوردن مشکلی نداشته باشد.

رفع کیپی بینی نوزاد

برای رفع کیپی بینی نوزاد باید با چکاندن قطره «کلرورسدیم ۳۳/۰%) و یا استفاده از اسپری های بینی و سپس تمیز کردن بینی با «مکنده بینی» یا «فین‌گیر» راه عبور هوا را باز نگه داشت و کیپی بینی نوزاد را رفع کرد. اگر نوزاد قادر به تنفس به علت کیپ شدن بینی نیست، برای حذف موکوس بینی (مواد داخل بینی) استفاده از اسپیراتور بینی (دستگهای که بینی را تمیز می کند) مفید می باشد. موکوس بینی ممکن است ضخیم و چسبناک باشد و خارج کردن آن از سوراخ بینی مشکل باشد.

مرطوب کردن هوای اتاق با استفاده از دستگاه بخور نیز به رفع کیپی بینی نوزاد کمک خواهد کرد. آبریزش یا کیپی بینی نوزاد می تواند شیر خوردن را برای نوزاد سخت کند در صورت ادامه کیپی بینی نوزاد ، باید به پزشک مراجعه کرد و پزشک به شما کمک خواهد کرد.

برای آشنایی با  درمان کیپ شدن بینی نوزادن روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است