گرفتگی بینی بعد از عمل

درد بعد از عمل بینی

بعد ازعمل زیبایی بینی درد معمول است. درصورت درد خفیف از استامینوفن استفاده کنید و درغیر این صورت حتما پزشک خود را درجریان قرار دهید.

بی خوابی بعد از عمل بینی

به علت گرفتگی بینی بعد از عمل بی خوابی درشبهای اول بعد از جراحی بینی رخ می دهد که درجهت رفع گرفتگی بینی بعد از عمل می توانید ازقطره بینی استفاده کنند.

درمان گرفتگی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی، رویه مشخص و ثابتی ندارد. تصمیم‌گیری در این مورد که درمان با روشهای طبی (مانند دارودرمانی) یا جراحی انجام شود به شدت انسداد بینی و علائم بیمار و همچنین خواست خود بیمار برای بهبود توانایی نفس کشیدن با بینی، بستگی دارد.

افسردگی بعد از عمل بینی

درچند روز بعد ازعمل بینی امور از انتظار نیست چرا که علی رغم انتظارات شما بعد ازعمل بینی ممکن است باظاهری تغییر یافته متورم روبرو شوید اما بدانید که این مسائل موقتی است و بعداز آن بهبود می یابد.

خشکی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

علت خشکی بینی به عامل های مختلفی بستگی دارد. خشکی بینی بعد از عمل جراحی بینی، امری غیر معمول نیست. به خصوص اگر عمل جراحی شما مستلزم کم کردن شاخک تحتانی باشد. این خشکی ممکن است تا چند ماه پس از عمل جراحی شما تداوم یابد. درمان خشکی بینی عبارتند از: استفاده از اسپری سالین بینی در هنگامی که این خشکی ناخوشایند است، استفاده از پماد وازلین موضعی ۲-۳ بار در روز در داخل بینی خود، دوش با بخار داغ و یا استفاده از سونا.

گرفتگی بینی بعد از عمل

گرفتگی بینی بعد از عمل بینی قابل انتظار است که به تدریج در دوران بعد ازعمل زیبایی بینی کاهش می یابد جهت رفع علت گرفتگی بینی می توانید ازقطره های تجویزی استفاده فرمائید.

داروهای تجویزی برای رفع گرفتگی بینی را تا انتها مصرف نمائید و درسایر داروها حتما با پزشک خود مشورت نمائید.

احساس ضعف و بی حالی بعد از عمل بینی غیرمعمول نیست که به تدریج بعد ازعمل بینی برطرف می شود.

اگر چه معمولا در عمل جراحی رینوپلاستی ،در صورت لزوم بینی کوچکتر می شود ولی در صورتی که جراحی با دقت و با تکنیک درست انجام شود این کوچک شدن بینی در مسیر عبور هوا صورت نمی گیرد و تنفس تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت با این حال به طور معمول تا ۱ـ۳ ماه بعد از عمل بینی ممکن است به علت تورم داخل بینی مقدار کمی گرفتگی بینی بعد از عمل وجود داشته باشد که پس از آن کاملا برطرف می شود .

گرفتگی بینی تنها بعد از عمل بینی اتفاق نمی افتد، گاهی پولیپ بینی عامل اصلی گرفتگی بینی است. برای درمان پلیپ بینی بسته به شرایط از طریق جراحی و یا از طریق رویکرد چند رشته‌ای انجام می پذیرد.

اولین مراجعه به مطب

شما بین ۵ تا ۷ روز بعد از بینی جهت اولین ویزیت به مطلب مراجعه می کنید که دراین زمان splint بینی شما برداشته شده و لبه های بینی شما کشیده می شود شما احتمالا بعد از اولین ویزیت احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

بازگشت به محل کار

معمولا بعد ازعمل بینی نیاز به ۴۸ ساعت استراحت نسبی است اما بعد از برداشتن splint بینی به طور معمول با آسایش بیشتری می توانید درمحل کار خود حاضر شوید.

بعد از برداشتن splint ممکن است ظاهر بینی همراه با تورم کبود و غیرقرینگی باشد درهفته های بعد این مشکلات بهبود می یابد اما برای از بین رفتن ورم گاهی اوقات تا یکسال زمان لازم است.

 درپوستهای ضخیم تورم بعد از عمل بینی بیشتر طول می کشد.

حرکت لب بالا بعد ازعمل بینی تا چند ماه بی حس است که به تدریج بهبود می یابد.

برای مطالعه "علت گرفتگی بینی بعد از جراحی "روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است