عمل آندوسکوپی بینی و سینوس

بطور کلی عمل آندوسکوپی بینی و سینوس  دو کاربرد عمده دارد :

کاربرد تشخیصی عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس عبارت است از :

بسیاری از بیماریهای بینی بویژه بیماریهای مخاطی که ممکن است در سی تی اسکن ، ام آر آی بخوبی مشهود نباشد ، براحتی با عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس قابل تشخیص است . یکی از ویژگی های عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس در مقایسه  با روشهای تصویر برداری رادیولوژی ، عدم نیاز به پرتوهای مضر است .لذا بدون نگرانی و به کرات عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس قابل استفاده است ( حتی در خانمهای باردار) . عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس در تشخیص سینوزیت ، تورم مخاط و حساسیت ، تومورهای بینی ، جسم خارجی ، علل خونریزی بینی ، وجود پولیپ، بزرگی آدنوئید یا لوزه سوم ، نشت مایع مغزی ، بررسی اختلال بویایی ، بررسی علل گرفتگی گوش ، بررسی علل سردرد ، بررسی علل بوی بددهان کاربرد دارد و با توجه به عدم نیاز به پرتوهای مغز ،  عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس برای بیمار قابل تکرار است .  لذا عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس ،  نقش مهمی در بررسی پاسخ بیماران به درمان دارویی یا عمل داشته و بعد از پایان دوره درمان می توان آنرا برای بیمار تکرار کرد .

عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس  تشخیصی تحت بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بصورت سرپایی در مطب یا درمانگاه قابل انجام است . در بسیاری از موارد در کودکان نیز می توان بصورت سرپایی عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس  را انجام داد .انجام عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس  بین ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد .

جراحی آندوسکوپی بینی و صورت در کلینیک دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.