عمل آندوسکوپی بینی و سینوس

بطور کلی عمل آندوسکوپی بینی و سینوس  دو کاربرد عمده دارد :

کاربرد تشخیصی عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس عبارت است از :

بسیاری از بیماریهای بینی بویژه بیماریهای مخاطی که ممکن است در سی تی اسکن ، ام آر آی بخوبی مشهود نباشد ، براحتی با عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس قابل تشخیص است . یکی از ویژگی های عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس در مقایسه  با روشهای تصویر برداری رادیولوژی ، عدم نیاز به پرتوهای مضر است .لذا بدون نگرانی و به کرات عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس قابل استفاده است ( حتی در خانمهای باردار) . عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس در تشخیص سینوزیت ، تورم مخاط و حساسیت ، تومورهای بینی ، جسم خارجی ، علل خونریزی بینی ، وجود پولیپ، بزرگی آدنوئید یا لوزه سوم ، نشت مایع مغزی ، بررسی اختلال بویایی ، بررسی علل گرفتگی گوش ، بررسی علل سردرد ، بررسی علل بوی بددهان کاربرد دارد و با توجه به عدم نیاز به پرتوهای مغز ،  عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس برای بیمار قابل تکرار است .  لذا عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس ،  نقش مهمی در بررسی پاسخ بیماران به درمان دارویی یا عمل داشته و بعد از پایان دوره درمان می توان آنرا برای بیمار تکرار کرد .

عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس  تشخیصی تحت بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بصورت سرپایی در مطب یا درمانگاه قابل انجام است . در بسیاری از موارد در کودکان نیز می توان بصورت سرپایی عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس  را انجام داد .انجام عمل  آندوسکوپی بینی و سینوس  بین ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد .

جراحی آندوسکوپی بینی و صورت در کلینیک دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است