بینی گوشتی

بینی گوشتی :

بینی هایی با پوست ضخیم و غدد سباسه فراوان  و باز بودن سوراخ های پوست  ، در اصطلاح بینی گوشتی نامیده می شوند. در  بینی های گوشتی  معمولا غضروف ضعیف می باشد و عمده بینی  گوشتی ، پوست و چربی زیر آن و غدد سباسه است. در این بینی های   گوشتی معمولا کمی نوک بینی   افتاده است و پره ها باز و ضخیم می باشد به علت وجود هورمون جنسی مردانه و چرب بودن پوست مردان این نوع بینی ( بینی  گوشتی ) در مردان به وفور دیده می شود.

در گذشته برای اصلاح بینی  گوشتی  و جراحی زیبایی بینی از برداشت زیاد از غضروف ها کمک می گرفتند. نتیجه این کار فرورفتگی و ایجاد اسکار در پوست به علت خالی شدن فضای زیر آن می باشد. معمولاً بیماران فکر میکنند برداشت پوست کمک کننده است اما بنظر می رسد برداشت پوست باعث ایجاد اثرات زخم شدید می شود، لذا به هیچ وجه توصیه نمی شود.

تقویت بافت غضروفی و استفاده از غضروف تیغه وسط یا همان سپتوم برای تقویت نوک بینی و به طور کلی بافت غضروفی بهترین تاثیر را دارد.

استرات کولوملا (cullomella strut) یک تکه از غضروف سپتوم می باشد که به شکل میخ مانند توسط جراح عمل بینی در می آید و در زیر نوک بینی قرار می گیرد و بدینوسیله سعی در بالا بردن نوک بینی و تقویت نوک بینی  می شود.

یکی از کار های معمولاً مفید در جراحی زیبایی بینی افراد با بینی گوشتی الار بیس یا برداشت دقیق از پره ها به منظور کوچک کردن پره ها می باشد.

بهترین روش برای جراحی عمل  بینی بیماران با پوست ضخیم ( بینی  گوشتی ) روش باز است . در روش بسته چون نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است نتایج برای جراحیهای زیبایی بینی های گوشتی چندان خوب نیست.

بیماران با پوست ضخیم (بینی  گوشتی) باید انتظارات منطقی نسبت به عمل بینی  داشته باشند و بدانند هیچگاه بینی آنها مانند بیماران با پوست مناسب نمی شود.

نتیجه عمل بینی گوشتی :

یکی از سوالاتی که مکرراً  افراد با بینی گوشتی از دکتر متخصص  عمل زیبایی بینی می پرسند : " آیا در جراحی زیبایی بینی افراد با بینی گوشتی  ، بینی به حالت قبل  از عمل بر می گردد یا خیر؟؟

در جواب باید  گفت :  در صورت اخذ نتیجه بهتر  بعد از شش ماه دیگر تغییر عمده ای در بینی رخ نخواهد داد و به همان شکل باقی می ماند. مثالی که در این مورد می توانیم بگویم مانند توپ فوتبال است که وقتی توپ فوتبال را خالی از باد می کنیم به علت ضخامت چرم اطراف آن مدتها طول می کشد کاملا خالی و چروکیده شود در بینی گوشتی نیز همین اتفاق می افتد چون پوست ضخیم است مدتها طول می کشد حجم بینی کم شود بنابراین  ، بیمار حداقل برای حصول نتیجه نهایی یک سال باید صبر کند ولی معمولا بعد از شش ماه نتیجه پایدار است و بر نمی گردد.

برای مطالعه مقاله " انواع بینی گوشتی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است