آنچه درباره عمل بینی نمی‌دانستید

نکات مهم و قابل توجه که هر فرد قبل از عمل جراحی بینی

بینی عمل شده بعد از یک عمل جراحی زیبایی خوب، از نظر تکنیکی نمی بایست به راحتی قابل تشخیص باشد. بنابراین نشانه های عمل بینی موفق اینست که پس از سپری شدن دوران نقاهت در صورت فرد قابل تشخیص نباشد چرا که تمام توجه به سمت بینی عمل شده جلب می شود بینی عمل شده نمی بایست در صورت جلب توجه کند.

مهمترین اصل در زیبایی تناسب چهره است. اجزای چهره می بایست باهم متناسب بوده و اگر به هر دلیلی تناسب اعضا تغییر کند در این صورت چهره به کاریکاتور تبدیل می شود. بنابراین عمل زیبایی بینی به معنای این نیست که بینی کوچک باشد. نکته مهم تناسب بینی با اجزای صورت است و به عبارتی کار یک متخصص زیبایی در اعمال جراحی بینی باید بین اعضای مختلف بینی یا صورت هارمونی و تناسب ایجاد شود. بنابراین اگر حتی بیمار نیز از پزشک زیبایی خود تقاضای بینی بسیار کوچک هم بکند، پزشک متخصص زیبایی باید به بیمارش این آگاهی را بدهد که از نظر زیبایی شناسی تقاضای این فرد مردود است.

درحین انجام عمل بینی جراح عیوب داخل بینی از جمله انحراف بینی، بزرگی شاخک ها، بزرگی و هوادار شدن شاخکهای حیاتی (کونکابولوزا)را نیز برطرف می کند و در نتیجه جهت بهبود فونکسیون (کارکرد) بینی نیز می کوشد؛ در نتیجه انسدادی هم اگر وجود داشته باشد رفع می گردد.

در مورد بینی های گوشتی (بینی دارای پوست ضخیم و چربی زیاد و اسکلت غضروفی ضعیف) بیمار باید بداند بینی بعد از عمل ورم بیشتری می کند و گاهی ۱٫۵ سال و بیشتر هم طول می کشد تا تورم کاملا برطرف شود.

عوارض ناشی از عمل بینی بر دو نوع است: عوارض ناشی از تنفس، و عوارض زیبایی. عوارض عملکردی یا همان تنفسی بسیار مهمتر از عوارض زیبایی است. تنفس صدادار در موقع خواب یا بیداری ناشی از عوارض و مشکلات یک بینی است که به درستی عمل نشده است. حداقل انتظار از یک عمل زیبایی بینی این است که اگر فرد در تنفسش قبل از عمل بینی مشکل داشته این مشکل برطرف شود و اگر به راحتی تنفس می کرده، همچنان بعد از عمل بینی نیز به راحتی بتواند تنفس کند.

افرادی که پس از عمل جراحی بینی تنفسشان با مشکل مواجه می شوند قادر نخواهند بود به راحتی بخواب بروند و چون اکسیژن به میزان کافی به مغز آنها نمی رسد دچار سردرد، کثالت و بی حوصلگی می شود. فرد قادر نیست کارهای روزمره را به راحتی انجام دهد و در هنگام انجام دادن حرکات زیاد مانند ورزش کردن دچار کمبود اکسیژن می شود و نمی تواند فعالیت خود را ادامه دهد.

عمل بینی باعث بهبود یا تشدید علائم حساسیت بینی نمی شود. مبتلایان به آلرژی بینی هم می توانند تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرند اما لازم است این افراد از قبل از عمل بینی و تا مدتی بعد از عمل بینی تحت درمان با داروهای ضد حساسیت قرار بگیرند.

بهترین سن برای جراحی بینی بعد از دوران بلوغ است( برای دختران بعد از ۱۶ سالگی و برای پسران بعد از ۱۸ سالگی). اصلاح عیوب بینی نوجوانان و جوانان در این سن باعث می شود اعتماد به نفس فرد در این دوران طلایی از زندگی اش بیشتر شود و وی بتواند تصمیمات مهمی را در این دوره خاص از زندگی برای آینده اش اتخاذ کند.

چنانچه بیمار احتمالا دچار انحراف بینی بوده و یا نیاز به کشیدگی پوست به دلیل افزایش سن را داشته باشد همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی این عمل نیز امکان پذیر است. بیمار لازم است در این خصوص با پزشک جراح قبل از عمل بینی مشاوره کند و مشکلاتش را شرح دهد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است