اثرات زیان آور دخانیات و داروهای رایج بر جراحی زیبایی بینی

 اثرات زیان آور دخانیات و داروهای رایج بر جراحی زیبایی بینی :

سیگار کشیدن و برخی داروهای رایج تجویز شده یا بدون نسخه ی پزشک ممکن است مانع دست یابی به نتایج ایده آل جراحی زیبایی بینی  شوند. پیش از انجام هر عملی باید به جراح خود اطلاعات کاملی از عادت کنونی سیگار کشیدن و فهرست داروها دهید  و رعایت دستور پزشک کمک خواهد کرد از کسب بهترین نتیجه ی ممکن، مطمئن شوید.

تاثیر سیگار کشیدن بر جراحی زیبایی بینی:

به علت تأثیر نیکوتین سیگار، توانایی بدن در جهت بهبودی از جراحی زیبایی بینی به تأخیر می افتد. در افراد سیگاری پس از انجام عمل های خاصی، میزان عفونت و عوارض بیهوشی بیشتر است. تفاوت بین افراد سیگاری و غیر سیگاری آنچنان زیاد است که اکثر جراحان به بیمار تأکید می کنند حداقل دو تا چهارهفته قبل از جراحی زیبایی بینی و صورت از سیگار کشیدن پرهیز کنند. برخی جراحان ممکن است علی رغم عدم ترک بیمار، با وجود ریسک بیشتر و رضایت بخش نبودن نتیجه ی نهائی وی را جراحی کنند. همچنین باید پیش از جراحی مصرف آدامس و چسب های نیکوتینی را قطع نمود زیرا این نیکوتین است که باعث مشکلات التیام یافتن می شود نه دود سیگار.

داروهای تجویز شده برای جراحی زیبایی بینی:

چنانچه از داروهای تجویز شده ای مصرف می کنید، به جراح خود بگوئید. ممکن است برخی داروها با جراحی زیبایی تداخل کنند.

داروهای غیر تجویزی و الکل برای جراحی زیبایی بینی:

آسپرین، ایبوپروفن و ضدالتهابات دیگر، خطر خونریزی هنگام جراحی و دچار شدن به هماتوم را پس از جراحی افزایش می دهند. بسیاری از داروهای سرماخوردگی و سینوس دارای اثرات ضدالتهابی پنهانی هستند. حتی اگر دارویی بدون نسخه ی پزشک ارائه می شود هرگز تصور نکنید بی خطر است،  بلکه با جراح خود در میان بگذارید. پرهیز از همه ی داروهای غیر تجویزی به مدت دو هفته قبل از جراحی از مشکلات پیشگیری می کند.مصرف  استامینوفن استثنا میباشد  و مصرف آن در دوره های توصیه شده خطری در بر ندارد.

* تاثیر ویتامین E در جراحی زیبایی بینی:

مصرف مکمل های ویتامین E در دوره های روزانه بیش از ۱۰۰ (IU) باعث خونریزی هنگام جراحی و پس از آن می شود. باید دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی  آن را مصرف نکرد و دو تا چهار هفته پس از جراحی مصرف آنها را از سر گرفت. ویتامین E نقشی در خونریزی ندارد. بسیاری، آن را با این تصور غلط استفاده می کنند که ترمیم را آسان نموده و اسکار را به حداقل می رساند در حالی که چنین نیست.

* تاثیر داروهای گیاهی در جراحی زیبایی بینی :

ممکن است جراح  زیبایی بینی  از شما بخواهد که پیش از عمل، مصرف همه ی داروهای گیاهی خود را قطع کنید، در غیر این صورت عملتان را به تعویق انداخته یا کنسل می کند. در صورتی که داروی گیاهی مصرف می کنید و پزشک تان چیزی درباره ی آنها نپرسید، خودتان آن را مطرح کنید.

* تاثیر قرص های رژیمی در جراحی زیبایی بینی:

پیش از جراحی به طور کامل، درباره ی داروهای رژیمی که قبلاً مصرف می کردید یا در حال مصرف هستید با جراح پلاستیک بینی خود صحبت کنید چرا که برخی از آنها باعث عوارض جدی پس از عمل می شوند.

* تاثیر الکل در جراحی زیبایی بینی:

الکل ماده ای است که مصرف آن در کشور ما منع شرعی و قانونی دارد و ممکن است نتیجه ی جراحی  زیبایی بینی شما را تحت تأثیر قرار دهد؛ بدین ترتیب که تشکیل لخته ها را کاهش، خونریزی را افزایش داده و احتمال ابتلا به هماتوم را بالا می برد. جهت به حداقل رساندن این مشکلات، حداقل سه روز قبل از جراحی از آن پرهیز کنید.

برای مطالعه "جراحی زیبایی بینی  " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است