اثرات منفی جراحی بینی بر عملکرد آن

عمل جراحی زیبایی بینی نیز ممکن است مانند هر نوع جراحی دیگری با عوارضی همراه باشد. اما تفاوت این عمل با جراحی های دیگر این است که عوارض آن تا حدود زیادی به مهارت جراح بستگی دارد و در صورتی که جراح مهارت و دانش و تجربه ی کافی داشته باشد این عوارض می تواند به حداقل برسد. یکی از عوارض احتمالی جراحی بینی،عوارض عملکردی می باشد که عوارض اختلالات تنفسی و انسداد بینی بعداز جراحی می باشد. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • چسبندگی داخل بینی بعد از عمل بینی

دراثر چسبیدن بافت های داخل بینی ایجاد می شود و ناشی از ترمیم بی دقت برش ها و زخم های جراحی می باشد. بنابراین دقت جراح می تواند در پیشگیری از این عارضه نقش مهمی داشته باشد.

  • باقی ماندن انحراف تیغه بینی بعد از عمل بینی

در اثر عدم اصلاح انحراف تیغه وسط بینی توسط جراح ایجاد می شود از آنجا که به دنبال عمل جراحی پلاستیک بینی حجم بینی حداقل ۱۳ % کاهش می یابد در صورتی که انحراف قبلی اصلاح نشود امکان ایجاد گرفتگی بینی وجود دارد. در صورتیکه که جراح دانش و مهارت کافی داشته باشد می توان از این عارضه جلوگیری کرد.

  • تنگی دریچه داخلی بینی بعد از عمل بینی

در اثر کوچک کردن بیش ازاندازه قوزپشت بینی ایجاد می شود و در صورتی که جراح به بازسازی این دریچه دقت نکند امکان تنگی آن وجود دارد.

  • تنگی دریچه خارجی بینی بعد از عمل بینی

این حالت در اثر کوچک کردن بیش ازاندازه پره و سوراخ های زیر بینی ایجاد می شود و متأسفانه بازسازی آن بسیار مشکل است.

  • بزرگ ماندن شاخک های بینی بعد از عمل بینی

درافرادی که مبتلا به آلرژی یاالتهاب های درون بینی می باشند ممکن است شاخک های درون بینی بیش ازاندازه رشد کرده باشند در صورتی که حین جراحی به آنها دقت نشود و مورد کوچک سازی قرار نگیرند ممکن است بعدازعمل باعث تنگی راه هوایی بینی بشوند.

  • صدمه بر مجرای اشکی بعد از عمل زیبایی بینی

اگرچه این عارضه بسیار نادر است ولی به هر حال امکان ایجاد آن در مواردی که جراح به کم کردن پهنای استخوانی بینی می پردازد وجود دارد. دراین حالت پس از جراحی، فرد دچار ریزش اشک از یک چشم به مدت طولانی می شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است