اثرات منفی جراحی زیبایی بینی

آمار جراحی های بینی در ایران چندین برابر آمارهای جهانی است و طبیعی است که با بالا رفتن تعداد جراحی ها عوارض نیز افزایش پیدا می کنند. اما یک پزشک ماهر و دقیق می تواند عوارض جراحی را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهد و حتی به صفر برساند.

برخی از عوارض جراحی بینی عبارتند از:

1-عمل بینی و فرورفتگی های پره های بینی

معمولا فرورفتگی پره های بینی به دنبال برداشتن غضروف های پره های بینی برای جمع کردن نوک بینی روی می دهد و در اکثر موارد در نخستین هفته های پس از جراحی ورم بافت ها مانع آشکار شدن کامل این عارضه می شود و در مواردی که نوک بینی بیش از اندازه لازم جمع شود، کم بودن غضروف های حمایت کننده نوک بینی و نزدیک شدن بیش از اندازه این غضروف ها به یکدیگر گذشته از آنکه ممکن است فرورفتگی بیش از اندازه ای در ظاهر بینی پدید آورد، در تنفس از راه بینی نیز اشکال ایجاد می کند.

2- عمل بینی و بدشکلی هشت مانند

بدشکلی هشت مانند در فاصله هرم استخوانی و غضروفی از عوارض دیگر عمل جراحی بینی است. این نمای هشت مانند در فاصله بالایی استخوانی و بخش پایینی غضروفی موجب دو تکه به نظر رسیدن بینی می شود.

مقالات مرتبط

درمان وزوز گوش

3- عمل بینی و بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی

برداشتن بیش از اندازه بافت های غضروفی و پوست پایینی بینی، امکان دارد موجب بالا رفتن بیش از حد نوک بینی و در نتیجه، نمای بینی خوکی شکل شود. در این حالت عمق سوراخ های بینی از فاصله دور نیز نمایان است و حالتی کاملا مصنوعی و غیر طبیعی به بینی می دهد.

4- عمل بینی و آسیب دیدن پوست بینی

صدمات عمیق مویرگی پوست موجب نرسیدن خون کافی به پوست و ایجاد مرگ سلولی پوست بمی شود. پس از مرگ سلولی پوست بینی، التیام پوست همراه با بافت جوشگاهی ناهماهنگ سبب بدشکلی پوست بینی می شود.

5- عمل بینی و باریک شدن نوک بینی

در صورت باریک شدن بیش از حد نوک بینی، تناسب بین دو بخش بالایی و پایینی بینی و نیز پره ها به هم می خورد و بخش بالایی و پره ها پهن تر به نظر می رسند. معمولا چنین حالتی مشکلات تنفسی را به دنبال خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.