اسپلینت و گچ بینی چیست؟

اسپیلینت بینی یا گچ بینی در واقع یک آتل پلاستیکی است که از بینی جدید شما محافظت می کند و به استخوان و غضروف های بینی کمک می کند تا زمان ترمیم از جایشان حرکت نکنند. اسپیلینت بینی پس از پایان عمل جراحی بینی روی بینی گذاشته می شود و یک هفته پس از عمل بینی برداشته می شود. در این یک هفته باید مواظب باشید اسپیلینت بینی خیس نشود. خیس شدن اسپیلینت بینی موجب شل شدن آن می شود و ممکن است نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

اسپیلینت بینی ترموپلاستیک از جنس پلاستیک که به حرارت پاسخ میدهد و با حرارت نرم می شود و بعد در اثر سرما سفت می شود این وسیله روی بینی به جای گچ قرار می گیرد و بینی را از بیرون نگاه می دارد و در مرحله آخر عمل جراحی زیبایی بینی روی چسب ها قرار می گیرد.

اسپیلینت بینی ترموپلاستیک جهت فیکس کردن بینی بعد از جراحی زیبایی

گذاشتن اسپلینت روی بینی در مرحله آخر جراحی زیبایی بینی صورت می گیرد .

اسپیلینت بینی ترموپلاستیک حدود هفت روز بعد از عمل بینی در مطب بعد از شسته شدن با آب برداشته می شود.

گچ بینی

امروزه اسپیلینت بینی جای گچ بینی را گرفته است اما در مواردی که از گچ بینی استفاده می شود تا یک هفته باقی می ماند. گچ گیری بینی کمک می کند تا شکل جدید بینی حفظ شود ودر برابر ضربات غیرمنتظره از بینی حفاظت می کند. پوست زیرآن از چند روز تا چندهفته وارد فرایند جبرانی می شود.

ترومای ناشی از عمل بینی در زیرپوست و چسبی که برای نگه داشتن گچ بینی استفاده می شود، باعث ایجاد جوش های سرسفید روی پوست می شود. بعداً پس از عمل بینی این جوش ها خشک شده وپوسته پوسته می شوند و احتمالاً می ریزند. در طول این دوره درمان بعد از عمل بینی باید از پوست مراقبت شود. پوست را با آب و صابون بشوئید تا چسب مایعی که برای نگه داشتن قالب بینی(گچ) استفاده شده است پاک شود. هم چنین شما باید تا مدت ۶ماه بعد از عمل بینی از نور مستقیم آفتاب در امان باشید. این کار را بوسیله پوشیدن کلاه یا استفاده از کرم ضدآفتاب انجام دهید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است