اصول قبل از عمل بینی

هفت اصل مهم قبل از جراحی عمل بینی:

 

1- انتخاب جراح بینی :

 

عمل بینی ،  عملی نیست که فوراً در مورد آن تصمیم‌گیری شود. فقط یک بار امکان داردعمل بینی خوب انجام شود. عمل بینی  برای اصلاح اشکالات پیش آمده ناشی از عمل بینی قبلی، به‌ مراتب دشوارتر و کم نتیجه تر از بار نخست عمل بینی است؛ چرا که در عمل بینی  برداشتن بافت بینی آسان‌ تر از افزودن بافت به بینی  است؛ آن هم در بینی‌ ای که یک بار بافت‌های آن برداشته ‌شده است. بنابراین بیماران  در جراحی عمل بینی  باید با بررسی‌های دقیق و تحقیق لازم و صرف وقت کافی در مورد انتخاب جراح عمل بینی ، احتمال وقوع عوارض را به کمترین مقدار برسانند.

۲- طبیعی بودن بینی در چهره بعد از عمل بینی:

از جراح خود بخواهید طوری بینی را عمل  کند که با وجود زیباتر شدن چهره، هیچکس نتواند متوجه شود که روی بینی عملی انجام شده است. این یعنی یک شاهکار واقعی در عمل بینی .

۳- حفظ عملکرد بینی بعد از عمل بینی:

هر عملی که به عملکرد تنفسی بینی لطمه جدی بزند، ارزش آن زیر صفر است.

۴-تناسب بینی بجای کوچک کردن بینی در عمل بینی:

زیبایی بینی ، کوچکی بینی  نیست؛ بلکه تناسب و‌ هارمونی قسمت‌های مختلف بینی با هم و با صورت است. حتی بسیاری از بینی‌ های کوچک با بزرگ‌ تر شدن متناسب‌ تر و زیباتر می‌شوند؛ مثل بینی ژاپنی‌ها.

۵-دست نزدن به سوراخ‌های بینی در عمل بینی:

هیچ سوراخ بینی مثل سوراخ‌های طبیعی خود فرد نیست. حتی در صورت عدم تقارن، از جراح  عمل بینی خود درخواست قرینه کردن دو طرف بینی را نکنید؛ زیرا در هیچ چهره زیبایی اجزای زوج قرینه نیستند و دستکاری آنها موجب نمایان‌تر شدن می‌شود.

برای مطالعه مقاله "آناتومی حفره بینی"  کلیک کنید .

 

 

6- کمترین تغییر بعد ازعمل بینی:

از جراح عمل بینی خود بخواهید کمترین تغییر را روی بینی شما انجام دهد.

۷- تامل در تصمیم‌ گیری عمل بینی:

حتی در دست حاذق‌ترین جراحان عمل بینی هیچ عمل جراحی بینی  بدون احتمال خطر نیست.

برای مطالعه "عمل زیبایی بینی"  کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است