انواع انحراف بینی به همراه درمان آن

روز به روز بر تعداد متقاضیان جراحی بینی در کشور افزوده می‌ شود، و توصیه میشود کسانی که به دلیل انحراف بینی دچار گرفتگی بینی، سینوزیت‌ های مکرر و تنگی نفس می باشند، باید جراحی کنند.

انحراف بینی

انحراف بینی را می‌ توان به دو شکل انحراف بینی خارجی و بینی داخلی عنوان کرد که آن چه ما به‌ عنوان انحراف بینی مطرح می‌ کنیم، در حقیقت انحراف تیغه میانی بینی است.

بینی خارجی هم دارای انحرافاتی است که این انحرافات، انحراف بینی تلقی نمی ‌شوند و انحراف بینی داخلی، جزء کارهای جراحی پلاستیک محسوب می‌ شود.

یکی از مهم ‌ترین مشکلات داخل بینی که در جراحی‌ های پلاستیک مطرح است را انحراف تیغه بینی است .در بسیاری از بیماران، انحراف بیرونی بینی، با درجات مختلفی از انحراف تیغه داخلی بینی همراه است. در صورتی که بیماری برای جراحی زیبایی بینی مراجعه نماید و مبتلا به پولیپ بینی باشد، ابتدا باید پولیپ او درمان شود و بعد جراحی پلاستیک بینی را انجام دهد.

هر انحراف بینی نیاز به اصلاح دارد.با این حال در تعدادی از بیماران، بدون هیچ انحرافی در ظاهر بینی، تیغه داخلی بینی دچار انحراف شدید است و این نوع از انحراف‌ ها، فقط با معاینه دقیق داخل بینی قابل تشخیص است.

اصلاح انحراف تیغه بینی

با انجام اعمال جراحی، انحراف تیغه میانی بینی در داخل بینی را می ‌توان برطرف کرد.

زمانی انحراف بینی نیاز به عمل جراحی ندارد که با وجود انحراف بینی، مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد نشده و باعث اختلال در نفس کشیدن آن نشود.

انحراف تیغه بینی در هر دو دسته یاد شده نیاز به اصلاح حین جراحی دارد، به‌ طوری ‌که ابتدای جراحی، قبل از شروع اقدامات مربوط به زیبایی و تغییر شکل ظاهری بینی، لازم است جراح تمام تلاش خود را مصروف رفع انحراف تیغه بینی و باز نمودن راه تنفسی نماید و پس از اطمینان از برقراری راه طبیعی تنفس، به قسمت دوم عمل جراحی، یعنی اصلاح ظاهر بینی بپردازد.

نوع بیهوشی در جراحی انحراف بینی

 با هر دوروش نیمه بیهوشی وبیهوشی عمومی قابل انجام است . مدت عمل ، حدود نیم ساعت وبیمار همان روزی که بستری میشود عمل شده وهمان روز نیز مرخص میشود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است