انواع بینی و نتیجه عمل جراحی روی هر نوع از آن

 ساختمان بینی و اجزای تشکیل دهنده آن:

بینی کلا از ۳ قسمت تشکیل شده است

  • پوست و ساختمان های زیر پوست و عضلات ظریف چسبیده به ان
  • ساختمان اسکلتی بینی که این خود شامل ۲ قسمت می شود:
    • ساختمان استخوانی بینی
    • ساختمان غضروفی بینی
  • لایه داخلی بینی که بیشتر از مخاط و کمی هم از پوست تشکیل شده است

 بینی گوشتی و غضروفی چیست ؟
اگر ضخامت پوست بینی زیاد باشد وغضروف های زیر آن ضعیف باشند ، بینی اصطلاحا گوشتی گفته می شود و اگر پوست بینی نازک و غضروف های زیر آن محکم باشد ، اصطلاحا بینی غضروفی گفته می شود

با توجه به اینکه دز تکنیک های فعلی جراحی پلاستیک فقط روی استخوان و غضروف تراش داده میشودو روی پوست هیچ اقدامی نمیشود، بینی های غضروفی خیلی بهتر به جراحی پاسخ می دهند و زیباتر می شوند.

 با اینحال امکان ایجاد تغییرات زیبایی طولانی مدت بر روی بینی گوشتی نیز وجود دارد.

 در بینی های استخوانی اشکال اساسی در ساختمان اسکلتی بینی چه ساختمان استخوانی و چه غضروفی آن می باشد.

در بینی های گوشتی اشکال اساسی در پوست و ساختمان های زیر پوست از جمله بافت چربی بینی می باشد. نقش پوست بسیار اساسی است.بدین صورت که هرچه پوست ظریف تر و قابل انعطاف تر باشد نتیجه به دست آمده بهتر خواهد بود و هرچه پوست ضخیم تر و انعطاف آن کمتر باشد نتیجه کمتری به دست خواهد امد.

فرض کنید روی میز ناهارخوری منزل شما که چیده شده است، یک ملافه پهن کنند. تقریبا ساختمان اجزاء زیر آن مشخص است ولی اگر یک قالی روی میز پهن کنند، دیگر اجزاء زیر آن قابل رویت نیست. این مثال در پوست های ضخیم صدق می کند. هر چقدر طرح ساختمانهای اسکلتی (اعم از استخوان یا غضروف) را تغییر بدهد ممکن است پوست ضخیم مانع از نمود آن گردد و نتیجه کمتری از عمل جراحی حاصل گردد. مرز دقیق بین این تقسیم بندی وجود ندارد، بدین صورت که یک بینی می تواند هم اختلال در ساختمان های اسکلتی خود داشته باشد و هم نوع پوست ان ضخیم و غیر قابل انعطاف باشد.

با توضیحاتی که داده شد معلوم گردد که نتایج عمل جراحی در بینی های استخوانی بهتر از نتایج در بینی های گوشتی می باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است