اهداف عمل زیبایی بینی

اهداف کلی جراحی زیباییبینی‌ شامل موارد زیر می باشند:
۱- تناسب در اندازه بینی
۲- تناسب در اجزا
۳- هماهنگی‌ بینی با سایر قسمتهای صورت
۴- حفظ و یا بهبود عملکرد بینی  و رفع مشکلاتی مانند مشکلات تنفسی

بینی‌ از نظر زیبایی‌ شناسی‌ تعریف شده است و برای اندازه‌ ها و تناسب در اجزای آن استانداردهایی وجود دارد. مثلا میزان سربالا بودن نوک بینی‌ در زن و مرد حد مشخصی‌ دارد و کمتر یا بیشتر بودن آن زیبایی‌ را کم می‌کند. البته این حد دامنه دارد که در این دامنه می‌توان نوک بینی‌ را بالا یا پائین برد. همچنین اندازه طول بینی‌ با دیگر اجزا صورت تعریف میشود، مثلا اندازه آن از نوک تا ابتدای پیشانی باید تقریبا به اندازه لب پائین تا چانه باشد. یا پهنای بینی‌ در پائین باید حدوداً به اندازه فاصله بین دو چشم باشد.

جراح در عمل زیبا سازی بینی‌ تا آنجا میتواند پیش رود که به عملکرد آن صدمه ای وارد نکند. بینی‌ ای که بیش از اندازه کوچک شده باشد مسلما روی و عملکرد آن اثر منفی‌ می‌گذارد و باید از این امر خودداری گردد.
به علاوه هر فرد کاندیدای عمل جراحی بینی‌ خواسته ‌هایی‌ از جراحی خود  دارد که جراح باید تا حد امکان به آنها هم توجه کند. یک جراح باتجربه و هنرمند با استفاده از دانش خود میتواند بین خواسته‌های بیمار، عملکرد بینی‌ و استانداردهای زیبایی‌ هماهنگی‌ ایجاد کند و بهترین نتیجه را بدست آورد.

و اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که آیا درصد موفقیت در همه عمل های جراحی زیبایی بینی برابر است؟
در پاسخ می توان گفت که امکان ندارد که بتوانید دو بینی‌ پیدا کنید که از هر نظر مثل هم باشند، بنابرین نمی‌توان انتظار داشت که نتیجه راینوپلاستی نیز یکسان باشد. چنانچه جراح در انتخاب بیمار دقیق بوده و تمامی‌ جوانب را در نظر گرفته و توضیحات لازم را به وی بدهد می‌توان گفت که تمامی‌ جراحی ها میتواند نتیجه خوبی داشته باشد. اگر انتظارات درست و معقولی از جراحی داشته باشیم نتیجه میتواند راضی‌ کننده باشد، در غیر اینصورت بهترین جراحی هم به نظرمان خوشایند نخواهد بود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است