اهمیت پوست در عمل زیبایی بینی

اساسا عمل زیبایی بینی به مقدار بسیار زیادی ارتباط مستقیم با تغییرات اسکلت زیرین بینی در جهت ایجاد ظاهر ایده آل دارد. از آنجا که در جراحی زیبایی یه ندرت تغییری بر روی پوست انجام میشود، درک اهمیت لایه پوششی ( پوست وبافت نرم زیرین ) سخت بوده و برای بعضی از بیماران کنترل وبا پیش بینی اثرات آن بر روی نتیجه عمل زیبایی بینی بسیار مشکل خواهد بود . شاید مهمترین و تنها وجه مشخص نقش پوست در عمل زیبایی بینی ضخامت آن میباشد، پوست هایی با ضخامت  متوسط با سطحی  صاف و سالم با اختلاف زیادی  بهترین پیش آگهی را در عمل زیبایی بینی دارند و بر عکس پوست هایی با ضخامت حد اکثر و حداقل (ضخیم و نازک) کمترین نتایج مطلوب را در عمل زیبایی بینی بدنبال دارند. تمایل به ایجاد اسکار (اثر زخم ) یا به اصطلاح خوش زخم بودن  یا نبودن و خاصیت کشسانی پوست ( الاستیسیته  ) دو فاکتور مهم  دیگری هستند  که میتوانند عمیقا در نتیجه عمل زیبایی بینی موثر باشند.

نقش پوست نازک در جراحی زیبایی بینی

در افراد با پوست بینی بسیار نازک  برش ها تمایل دارند با کمترین میزان اسکار بهبود یابند و تورم پس از عمل زیبایی بینی سریع و کامل بهبود می یابد اما این نوع  از پوست بینی در پوشاندن  عیوب ونامنظمی های حتی جزئی اسکلت  زیرین بینی بسیار ضعیف عمل میکند. چنانچه جزیی ترین اشکالات  در اسکلت زیرین میتواند از پس عمل زیبایی بینی قابل مشاهده  باشد . از معایب دیگر پوست نازک تمایل به جمع شدن پس از عمل زیبایی بینی میباشد ، پروسه اسکار پس از جراحی میتواند باعث ایجاد کشش بر روی  پوست هر ناحیه ای شود به همین جهت بزرگترین معضل در افراد با پوست خیلی نازک ایجاد یک اسکلت زیرین صاف و یکدست بوده که در مواردی  که این کار امکان پذیر نباشد بایستی از تکنیک های دیگری مثل افزودن  یک پوشش گرفت مانند از درم -فاشیا-  ویا پری کندر زنده خود فرد ویا  شیت های مصنوعی در عمل زیبایی بینی استفاده کرد . از شرایط باقیماندن طولانی گرفت های زنده خونرسانی کافی و دست نخورده بافت زیر جلدی میباشد  .علاوه بر اینها  پوست نازک  همچنین مستعد قرمزی  ونیز ایجاد حالت  عنکبوتی  در وریدهای سطحی آن بعد از عمل زیبایی بینی میباشد.

داشتن بهترین مهارت ها در عمل زیبایی بینی نیز به تنهایى نمیتواند نتیجه اى عالى را تضمین کند ،بافت و پوست مناسب و پاسخ خوب انها به ترمیم براى عمل زیبایی بینی موفق ضرورى است. ژنتیک نامناسب بخصوص غضروف هاى ضعیف و پوست بد میتواند نتیجه هر عمل زیبایی بینی ماهرانه اى را نیز ضایع کند.

افراد جوان با غضروف ها ى بینى محکم و پوستى صاف وسالم با شرایط بدنى خوب بهترین پیش اگهى را براى بدست اوردن نتایج عمل زیبایی بینی موفق دارند.

در بیشتر مواقع تورم پس از جراحى ، حتى بمدت چندین ماه نیز میتواند عامل تغییر شکل بینى باشد ،حتى نتایج خوب عمل زیبایی بینی نیز در ابتدا میتواند نامناسب بنظر برسند بخصوص اگر شما پوست ضخیم ، چرب و مستعد آکنه دارید ،پس “صبور باشید”.

امروزه عمل زیبایی بینی بیشتر از هر زمانى در سیرش : قابل پیش بینى ، دقیقتر و موثرتر شده است. با ترکیبى صحیح از مهارت هاى عمل زیبایی بینی و انتخاب  بافت و پوست مناسب ، جراحى زیبایی بینى میتواند منجر به خلق یک بینى زیبا و طبیعى و چهرهاى نو براى تمام طول عمر فرد شود.

برای مطالعه "جراحی بینی با پوست ضخیم " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است