بخیه بینی

بخیه‌های داخل بینی قابل جذب هستند و نیاز به کشیدن ندارند، تعداد معدودی بخیه خارج بینی همزمان با برداشتن اسپلینت بینی در مطب کشیده می‌شوند.

در عرض یک یا دو هفته، تمام پانسمان‌ها، آتل و بخیه بینی خارج می‌گردد.خونریزی بینی نقطه‌ای و ناچیز در چند روز اول بعد از عمل بینی به طور شایع وجود داشته و گاهی برای چند هفته شما احساس ناراحتی خفیفی خواهید کرد.

آثار بخیه بینی

آثار بخیه بینی در اطراف بینی به خصوصیات بافت بینی و نیز به اقدامات انجام‌شده روی بینی در جراحی زیبایی بینی مرتبط است. محل برش و دستکاری‌هایی که در بافت‌های زیرین انجام می‌شود و نیز میزان کشش روی پوست در محل‌های ترمیم‌شده روی شکل بخیه بینی نقش دارد. با ملایمت رفتار کردن با لبه‌های پوست  در جراحی بینی و با دقت بخیه زدن بینی نتیجه کار را زیباتر می‌کند.

برش پره‌های بینی و بخیه بینی در این قسمت ،جهت کوچک کردن آن کار فوق‌العاده حساسی است و به هیچ‌وجه نباید توسط جراحان کم‌تجربه انجام شود. برخی از جراحان معتقدند که به هیچ‌وجه نباید به پره‌های بینی دست زد ولی اگر عمل جراحی بینی برای زیبا‌سازی بینی است آنگاه با کاستن از دو سوم فوقانی بینی و بزرگ نگه‌داشتن یک سوم تحتانی یک عدم تقارن ایجاد می‌شود که به هیچ‌وجه کمتر از نازیبایی اولیه بینی نیست. در صورت لزوم باید روی پره‌های بینی توسط یک جراح باتجربه دستکاری و برش انجام شود و بخیه های بینی که در این قسمت حساس هستند و نیاز به دقت و ظرافت خواهند داشت برای دستیابی به یک نتیجه موفق. محل خط برش بسیار مهم است حتی کسری از میلی‌متر بالاتر یا پایین‌تر از محل مناسب روی نتیجه بخیه بینی اثر بارزی دارد. بخیه بینی در پره های بینی اغلب موارد به قدری در افزایش زیبایی موثر است. اگر اقدام فوق توسط یک جراح کم‌تجربه انجام شود بخیه بینی ایجاد شده یک اسکار نابه‌جا در اثر روش نادرست بخیه زدن بینی خواهد بود .

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است