برگشتگی پلک به خارج

اکتروپیون به برگشتگی لبه پلک و مژه ها به سمت بیرون اطلاق می شود.

علت

علت اصلی اکتروپیون یا برگشتگی پلک به خارج ، شل شدن بافت پلک در اثر سن است ولی در مواردی اکتروپیون بدنبال بیماریهای پوستی و کوتاه شدن پلک نیز رخ می دهد.

علائم

از انجاییکه دربیماری برگشتگی پلک به خارج ، کره چشم در معرض هوا قرار می گیرد شکایت بیمار از ناراحتی و سوزش چشم میباشد بعلت برگشتگی لبه پلک به سمت بیرون تخلیه اشک بطور کامل انجام نشده و یکی از شکایات بیمار اشک ریزی خواهد بود . همچنین احتمال صدمه به سطح چشم وجود دارد.

درمان برگشتگی پلک به خارج

برای درمان بیماری اکتروپیون یا برگشتگی پلک به خارج  ، جراحی ترمیمی نیاز است. پماد های مر طوب کننده چشم و قطره اشک مصنوعی نیز در درمان اکتروپیون یا برگشتگی پلک به خارج مورد نیاز می باشد. عمل جراحی می تواند تحت بی حسی موضعی انجام شود. در این عمل، لبه پلک محکم شده و شل شدگی پلک اصلاح می شود. این جراحی، عمل کوچکی نیست و در حدود ۴۵دقیقه طول می کشد و در صورتیکه مجاری اشکی صدمه دیده باشد احتمال ادامه اشک ریزی وجود دارد لذا کاهی عمل جراحی دوم حهت اصلاح مجاری اشکی الزامی می شود .

توصیه ها

بیمار مبتلا به اکتروپیون  یا برگشتگی پلک به خارج  میبایست دو هفته قبل از عمل جراحی داروهایی که شانس خونریزی حین عمل یا پس از عمل جراحی را افزایش می دهند مثل آسپیرین، دیکلوفناک، بروفن، وارفارین، ........ را قطع نمایید.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب "برگشتگی پلک به داخل" را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه "عمل زیبایی پلک" مطالعه فرمایید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است