برگشتگی پلک به داخل

انتروپیون یا برگشتگی پلک به داخل  بیماری  است که به برگشتگی حاشیه و مزه های پلک فوقانی یا تحتانی به سمت داخل چشم اطلاق می شود.

علت

علت اصلی  بیماری برگشتگی پلک به داخل ، شل شدن زیاد ساختمانهای نگهدارنده قوام پلک تحتانی است که نتیجه افزایش سن وپیری رخ می دهد. در پلک فوقانی در اکثریت موارد این مسئله ناشی از تراخم وبیماریهای قدیمی غشا ملتحمه چشم است.

علائم

حالت تحریک پذیری و ناراحتی در چشم ناشی از برگشتگی پلک و مژه ها به داخل چشم و تحریک سطح کره چشم میباشد .

درمان برگشتگی پلک به داخل

برای درمان برگشتگی پلک به داخل ، عمل جراحی لازم است . بهتر است عمل جراحی قبل از اینکه مژه ها به سطح چشم آسیب بزنند صورت گیرد. در طی زمانی که بیمار مبتلا به ناراحتی انتروپیون ، منتظر جراحی است از نوارهای چسب مخصوص جهت پایین نگه داشتن پلک به سمت پایین استفاده شود که بطور موقت علائم را تسکین می دهد. درمان دیگر تزریق سم بوتولینوم به پلک می باشد که از این بیماری چشم جلوگیری می کند.درمان بیماری انتروپیون به مدت ۲ تا ۳ ماه موثر است.

استفاده از موارد ذکر شده در برگشتگی پلک فوقانی به داخل موثر نمی باشد ودر مان ان جراحی است. عمل جراحی معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود . عمل جراحی شامل محکم کردن پلک تحتانی و اصلاح شل شدگی پلک می باشد. این عمل ،عمل کوچکی نمی باشد و حدود ۴۵ دقیقه طول می کشد. شانس عود بیماری در تعداد معدودی از بیماران وجود دارد.

توصیه درمورد بیماری

بیمار میبایست دو هفته قبل از عمل جراحی داروهایی که شانس خونریزی حین عمل یا پس از عمل جراحی برگشتگی پلک را افزایش میدهند مثل آسپیرین، دیکلوفناک، بروفن، وارفارین، ......... را قطع نمایید.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب "التهاب لبه پلک" را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه "عمل زیبایی پلک" مطالعه فرمایید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است