بهترین جراح زیبایی بینی

یافتن یک جراح زیبایی بینی

ممکن است یافتن جراح زیبایی بینی مجرب کار آسانی نباشد، با این وجود نباید چنین موضوع مهمی را دست کم گرفت. یک روش مطمئن پیدا کردن چنین جراحی، توصیه های فردی است. اگر دوستی از جراح عمل بینی خود راضی باشد، پس احتمالاً شما نیز همین طور خواهید بود. یا از کسانی که در حوزه ی پزشکی فعال است مثلاً از پرستار یا پرشک خانوادگی خود سؤال کنید.

گرچه باید به خاطر داشت که پرستاران و پزشکان اغلب خصوصیات اخلاقی جراحان پلاستیک صورت و بینی را می دانند، تا آن که مهارتشان را، و ممکن است بر حسب دوستی و نه توانایی آنها را توصیه کنند. بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی ترجیح می دهند در این رابطه با کسی مشورت نکنند و آن را مخفی نگه دارند. اگر شما نیز جزء این دسته باشید، کارتان مشکل تر می شود. ممکن است در دفترچه تلفن یا اینترنت به دنبال جراح زیبایی بینی دارای بورد تخصصی بگردید، ولی خواهید دید که فنون تبلیغاتی فریبنده حاکم بر جراحی زیبایی است و مشکل از همین جا شروع می شود.

توصیه می شود قبل از تصمیم گیری به انجام جراحی و انتخاب جراح زیبایی بینی به این سوالات پاسخ و به پاسخ خود بیندیشید:

-  آیا می خواهید به خاطر خودتان جراحی زیبایی بینی  کنید یا اینکه دیگران خوشش بیاید؟

- آیا انتظار شما از نتیجه ی نهایی  جراحی زیبایی بینی  منطقی است؟

- آیا کاملاً درباره ی موانعی چون ریسک پزشکی، ناراحتی جسمی، دوران بهبودی و هزینه  در جراحی زیبایی بینی  آگاهی دارید؟

-  آیا با کشمکش های درونی خود کنار آمده اید؟

- آیا جراح زیبایی بینی شما از اهدافتان آگاه است و موافق است که آنها واقع گرایانه هستند؟

گواهی دانشنامه تخصصی (بورد تخصصی)

هیأت بورد متخصصان پزشکی در ایران با نظارت و اجرای آزمون دانشنامه (بورد) تخصصی به نوعی سلامت مردم را تأمین می کند.

نمونه ای از بورد های پزشکی: بورد جراحی گوش ،  بورد جراحی گلو و بینی.

هر بورد مسئول تأیید تنها آن دسته از پزشکانی است که آموزش دیده و مهارت لازم را برای انجام عمل جراحی پس از طی کردن دوره ی تخصصی خود کسب کرده اند. به اعتقاد قشر تحصیل کرده جامعه، این هوشیاری فرد است که دارا بودن دانشنامه (بورد) تخصصی را مُهر تأییدی بر اعتبار و توانایی پزشک می داند. جراحان زیبایی بینی و صورت مورد تأیید باید همه ی شرایط زیر را داشته باشند به عنوان مثال:

فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه معتبر پزشکی- موفقیت در آزمون کتبی دانشنامه (بورد) تخصصی گوش، گلو وبینی، سر و گردن- موفقیت در آزمون شفاهی دانشنامه (بورد) تخصصی گوش، گلو و بینی، جراحی سر و گردن- رعایت نمودن استانداردهای اخلاقی عنوان شده اخلاق پزشکی.

نکات مهم

زمانی که برای تعیین نوبت عمل  جراحی زیبایی بینی به پزشک مراجعه می کنید، آزادانه سؤالات خود را بپرسید. اگر آنها پیش از جراحی خوش برخورد نباشند، به طور قطع پس از آن نیز چنین نخواهند بود.

هزینه ی عمل

اگرچه بسیاری از هزینه ها در مبلغ کل جراحی زیبایی بینی، محاسبه می شود، ولی ممکن است تنها دستمزد جراح زیبایی بینی گفته شود تا به نظر آید هزینه ی آن راحتتر قابل پرداخت است. بسیاری از مطب ها حدود هزینه ها را می گویند، ولی چنین پاسخی را نپذیرید.

حق مشاوره معمولاً به اندازه حق ویزیت مصوب می باشد که مثلاً در ارتباط با جراح زیبایی بینی، گلو و گوش معادل نرخ مصوب سازمان نظام پزشکی برای متخصصان می باشد. برخی جراحان مشاوره رایگان ارائه  می کنند تا متقاضیان بالقوه منصرف نشوند. برخی دیگر حق مشاوره می گیرند، چون از این راه با ویزیت هر بیمار، درآمد ثابتی خواهند داشت.

  یافتن یک جراح زیبایی بینی  ماهر شاید کاری اضطراب آور باشد، امکان دارد خیلی راحت، ندانسته یک پزشک غیر ماهر را به جای یک جراح ماهر و شایسته انتخاب کنید.

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای مطالعه " بینی زیبا " کیلک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است