بهترین سن عمل بینی

سن مناسب عمل زیبایی بینی در گذشته بالاتر از ۱۸ سال در نظر گرفته می‌شد اما دیدگاه‌های نوین در جراحی با توجه به سیر تکاملی و رشد بینی بهترین سن عمل بینی را بعد از بلوغ می‌داند که با همین دید سن عمل بینی در پسرها بیشتر از دخترهاست. البته بهترین سن عمل بینی با توجه به وضعیت جسمی و تکاملی افراد قابل تغییر است.

همانطور که عمل بینی غیرضروری در سنین پایین ریسک و عوارض بیشتری دارد انجام ندادن آن که می‌تواند با اختلال در عملکرد مهم بینی یعنی تهویه مناسب و مرطوب ساختن هوای تنفسی باعث خشکی مخاط و تشدید عفونتهای تنفسی، گلودرد، سردرد، عصبی شدن و اختلال رشد شود با انجام عمل بینی در سن مناسب و به موقع اما محافظه کارانه می‌توان از این عوارض جلوگیری کرد پس توجه به انتخاب بهترین سن عمل بینی بسیار مهم می باشد.

بعضی از نقایص مادرزادی بینی و ضایعات ناشی از تصادفات و ضرب دیدگی ‌های بینی بهتر است در سنین پایین تر ترمیم شود. همچنین در مواردی که انحراف شدید بینی با انسداد بینی، مشکلات تنفسی را برای فرد ایجاد می‌کند برای جلوگیری از عوارض بعدی بهتر است جراحی در همان سنین پایین انجام شود که البته در این موارد هدف بیشتر جنبه درمانی عمل بینی است.

باید در انجام عمل بینی اولویتها در نظر گرفته شود و بهترین سن عمل بینی و زمان را برای آن در نظر گرفت در صورتی که اعمال جراحی بینی در سنین پایین محافظه کارانه و با در نظر گرفتن سیر تکاملی بینی و صورت و بدون آسیب رساندن به مراکز رشد غضروفی و استخوانی انجام شود عارضه مهمی نخواهد داشت. ولی در صورت رعایت نکردن انتخاب بهترین سن عمل بینی منجر به بروز عوارض جدی از جمله آسیب به عملکرد حیاتی بینی به علت تخریب مخاط و همچنین تغییرات غیرقابل برگشت در بینی و صورت خواهد شد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است