بینی زیبا

تاثیر عمل جراحی رینوپلاستی  روی نحوه زندگی افراد :

بهبود وضعیت ظاهری و کارهایی که برای زیباتر شدن انجام می شود زمانی فقط محدود به افراد مشهور و ثروتمند بود ولی اخیرا این امر جنبه عمومی تری پیدا کرده است.

شواهد زیاد وجود دارد که انجام عمل جراحی رینوپلاستی برای اکثریت افرادی که تحت این عمل جراحی رینوپلاستی قرار گرفته اند منجر به بهتر شدن وضعیت و کیفیت زندگی آنها شده است.ا عمل جراحی رینوپلاستی  شاید به این دلیل باشد که افرادی که با ظاهرشان مشکل دارند مقدار زیادی از انرژی و روحیه خود را در هنگام کار کردن از دست می دهند و بعد از  عمل جراحی رینوپلاستی  با انرژی بیشتر و روحیه بهتری به کار می پردازند و این موضوع منجر به پیشرفت بیشترشان در کار شده و مورد توجه بیشتری قرار می گیرند و به دنبال آن قطعا کیفیت زندگیشان بهبود می یابد.به عبارت دیگر جنبه های روانی  عمل جراحی رینوپلاستی   شاید مهمتر از جنبه های ظاهری آن باشد.

بینی زیبا :

 مفهوم زیبایی از نظر افراد ، نژادها و ملتها و حتی سنین مختلف متفاوت می باشد. به عبارت دیگر زیبایی در چشمهای بیننده است یعنی اینکه ممکن است بینی  و یا صورتی از نظر یک نفر زیبا باشد ولی از نظر فرد دیگری زیبا نباشد ،  پس چشم فرد بیننده است که مشخص  می کند چیزی زیباست یا زشت.

از زمانهای قدیم نقاشان و هنرمندان اندازه ها و نسبت هایی را برای اجزای صورت و بینی در نظر گرفته اند که این نسبت ها و اندازه ها در حال حاضر هم در هنگام عمل جراحی رینوپلاستی  مورد استفاده قرار می گیرد.مثلا صورت را به سه قسمت مساوی تقسیم می کنند قسمت بالایی از محل روئیدن مو تا ریشه بینی ،قسمت دوم از ریشه بینی تا زیر بینی(محل چسبیدن لب به بینی)و قسمت سوم از زیر بینی تا انتهای چانه و یا بصورت عمودی صورت به پنج قسمت مساوی تقسیم می شود.

زوایایی را برای قسمت های مختلف صورت و خصوصا بینی در نظر می گیرند مثل زاویه بین پیشانی و بینی ، زاویه بین بینی و لب و زوایای متعدد دیگر.ولی نکته مهم این است که بینی هر کس متعلق به خود فرد است و این بینی باید با بقیه اجزای صورت در نظر گرفته و به منزله یک مجموعه به آن نگاه شود بعد از عمل جراحی رینوپلاستی   ،هماهنگی بین بینی وبقیه اجزای صورت(پیشانی،چشم،ابرو،گونه،چانه،لب ها)حفظ  گردد.

آناتومی بینی و توازن بینی با بقیه اجزای صورت نقش مهمی در جذاب شدن و زیبا به نظر رسیدن صورت ایفا می کنند.وقتی یک عمل جراحی رینوپلاستی  خوب انجام شده است که در حین زیبایی ، طبیعی بودن بینی حفظ شود و بینی در کل صورت حل شود و بقیه اجزای صورت مثل چشم ها و لب ها مشخص تر شوند و حالت و جذابیت خودشان را بیشتر نشان دهند.

نکته ای که باید بیماران محترم به آن توجه خاص داشته باشند این است که زیبایی بینی  لزوما به معنای کوچک شدن بینی نیست، بلکه زیبایی بینی در گروه تناسب قسمتهای مختلف بینی و همچنین تناسب کل بینی با قسمت های مختلف چهره است.

هدف جراحی زیبایی بینی زیباتر به نظر رسیدن چهره است نه صرفا کوچک کردن بینی ، چه بسیار بینی هایی که با وجود اندازه ای بسیار کوچک نه تنها به زیبایی چهره اضافه نکرده اند بلکه تناست قبلی را هم از بین برده و باعث غیر طبیعی و ناخوشایند شدن چهره شده اند.

برای مطالعه " مراقبت های پس از عمل جراحی بینی " کلیک کنید .

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است