بینی زینی شکل

بینی زینی شکل در اثر برداشتن بیش از اندازه‌‌‌‌‌ قوز استخوانی- یا غضروفی ( در نیمه پایینی بینی)- ایجاد می‌شود. برداشتن بیش از اندازه قوز استخوانی، معمولا به دلیل تخمین نادرست جراح عمل بینی  در مقدار لازم برداشتن قوز حاصل می‌شود. در روز‌های نخست پس از جراحی عمل بینی ، تورم موجود در بافت‌ها، شاید مانع از آن باشد که این عارضه  یعنی بوجود آمدن بینی زینی شکل به راحتی دیده ‌شود.

 

چرا بینی زینی شکل  به وجود می‌آید؟

 

بینی زینی شکل، در صورت باریک شدن بیش از حد نوک بینی، تناسب بین دو بخش بالایی و پایینی بینی و نیز پره‌ها به هم می‌خورد و در بینی زینی شکل بخش بالایی و پره‌ها پهن‌تر به نظر می‌رسند. معمولا در بینی زینی شکل  ، مشکلات تنفسی را نیز به دنبال خواهد داشت.

 

راه درمان بینی زینی شکل ؟

 

در بینی زینی شکل  ، مجبوریم بافت‌هایی که اضافه برداشته شده‌اند را بازسازی و جایگزین کنیم. در برخی موارد در بینی زینی شکل ، می‌توانیم از بافت‌های خود بینی برای بازسازی استفاده کنیم ولی در اغلب موارد این کار امکان‌پذیر نیست و مجبوریم از گوش، دنده، لگن یا سایر بخش‌ها بافت مورد نیاز را برداشته و طی یک جراحی بسیار سنگین و طولانی کوچکی، مجاری تنفسی و نقایص ظاهری را در بینی زینی شکل جبران کنیم.

 

راه پیشگیری  بوجود آمدن بینی زینی شکل

 

برای پیشگیری از بینی زینی شکل توصیه می‌شود افراد از جراح عمل بینی  خود درخواست نکنند بینی‌شان را خیلی کوچک کند. ایجاد قوس مقعر در پشت بینی، ممکن است نه تنها منجر به عوارض ظاهری ایجاد بینی زینی شکل و حالت مصنوعی بینی  شود، بلکه به دلیل ارتباط تنگاتنگ میان ظاهر و کارکرد بینی فضای تنفسی داخل بینی را نیز کم و مشکلات تنفسی ایجاد می‌کند .

 

- جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست   با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا  رضایت دارد.

 

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است