بینی های پهن و گوشتی

ابتدا خصوصیات عمده بینی پهن و گوشتی را ذکر می شود تا تصور واقعی تری نسبت به آن پیدا نمایید

۱٫ پوست بینی های پهن و گوشتی در قسمت پایین چرب و ضخیم است و به درجاتی جوش داربوده و نا صاف است.

۲٫ اشکال ظاهری بینی پهن و گوشتی عمدتا در نوک بینی متمرکز است.

۳٫ غضروف های نوک بینی پهن وقسمت تحتانی آن بسیار ضعیف است اگر چه اندازه آن الزاما کوچک نیست.

۴٫ پهنای نوک بینی از ۸ یا۱۰ میلی متر بیشتر است به شکلی که برجسته ترین نقاط به جای سر بینی در کناره های بینی قرار دارد. و پره ها ی بینی عموما پهن هستند.

۵٫ اگر در حالیکه سر به عقب برگشته از پایین به بینی نگاه کنید در حالت ایده آل سر بینی با پره های آن تشکیل یک مثلث میدهد. اما بینی پهن و گوشتی به جای مثلث، مربع ،ذوزنقه یا شکلی مشابه دایره ناکامل ایجاد می شود.به عبارت دیگر سر بینی پهن و گوشتی از نظر زیبایی شکل خوشایندی ندارد.

۶٫ اگر چه در نوع بینی پهن و گوشتی قوز وجود ندارند ولی قوزعامل تعیین کننده نیست .

۷٫ در بسیاری از بیماران که به نظر می آید بینی پهن و گوشتی دارند در واقع بزرگی غضروف های بینی سبب این ظاهر شده و این مهم با معاینه بیمار مشخص می شود.

اصلاح بینی پهن و گوشتی با جراحی زیبایی به خوبی امکان پذیر است و اگر اصولی و با استفاده از تکنیک های جدید انجام شود نتیجه مطلوب داشته و به اصطلاح با برگشت همراه نخواهد بود.اصول اصلاح در بینی پهن و گوشتی تا حدودی با بینی هایی که اشکالشان فقط برجستگی استخوانی واضح است متفاوت می باشد و توجه نکردن به این تفاوت هاست که سبب می شود رضایتمندی بعد از عمل بینی تحت تاثیر قرار گیرد.

هدف از جراحی در بینی پهن فرم دادن به بینی در راستای متناسب شدن آن با سایر اجزاءصورت است نه صرفا کوچک کردن آن! اقداماتی که فقط با هدف کوچک شدن بینی انجام می شوند علاوه بر مشکلات تنفسی ،از نظر ظاهری نیز در درازمدت شکل مطلوب نخواهند بود. با توجه به اینکه حمایت اسکلتی بینی پهن و گوشتی ضعیف است ،جهت شکل دادن به بینی و خوش فرم کردن آن ابتدا سایز بینی متعادل میشود و غضروفهایی که وضعیت مناسب ندارند جابجا می گردند، سپس قسمت های ضعیف اسکلت توسط پیوندهای غضروفی تقویت می شود. ضخیم بودن پوست یک فاکتور محدود کننده است .پوست ضخیم خاصیت ارتجاعی(الاستیسیته) کمتری داشته و قابلیت خواب وچسبیدن کامل به اسکلت کوچک شده زیر خود را ندارد ،در نتیجه بینی های کوچک شده در برخی مناطق بخصوص ناحیه بالای سر بینی برجستگی پیدا می کند و سبب می شود علیرغم جراحی، سر بینی همچنان پهن و بدون فرم جلوه کند.(فرم دادن لباس با یک پارچه نازک یا ضخیم متفاوت است ) .

شناخت خصوصیات پوست و پیش بینی عکس العمل پوست ضخیم و چرب در هر فرد که مختص خود اوست اهمیت تجربه ومهارت جراح را در کسب نتیجه مطلوب در جراحی بینی پهن و گوشتی را نشان می دهد.

نکته دیگر در جراحی بینی پهن و گوشتی این است که تورم بعد از عمل در این بینی ها طولانی تر است.به عبارت دیگر بیش از یکسال برای فرم گرفتن بینی بعد از عمل زمان لازم است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است