بینی یا رینوپلاستی

بینی  نقش مهمی در شکل ظاهری چهره دارد و بسیاری از افراد نسبت به فرم بینی خود احساس خجالت می‌کنند که ممکن است خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد و یا ویژگی‌هایی که مورد پسند شان نیست. فرم بینی از والدین به فرزندان به ارث می‌رسد و تا سنین بلوغ به رشد خود ادامه می‌دهد و این رشد تا سن ۱۶ سالگی ادامه می‌یابد و سپس این رشد متوقف می‌شود، بنابراین انجام عمل جراحی بینی تا قبل از این سن کار عاقلانه‌ای نیست.

جراحی پلاستیک بینی  یک روش جراحی بسیار متداول است و می‌تواند همراه با کوچک کردن یا بزرگ کردن بینی باشد. فرم ظاهری نوک بینی و استخوان بینی و همچنین سوراخهای بینی و همچنین می‌تواند با تغییر فاصله بین بینی و لب بالایی همراه باشد، بعضی اوقات اشکال دکردر تنفس می‌تواند با انجام جراحی پلاستیک بینی به طور همزمان برطرف شود.

همیشه جراحی پلاستیک بینی با کبودی زیر چشم  و تورم بینی  همراه است ، بخصوص در اطراف چشم که اغلب بعد از سه هفته کاملاً از بین خواهد رفت ، و شما در این مدت لازم است که از یک قالب مخصوص که روی بینی شما را می‌پوشاند استفاده کنید، در پایان این سه هفته تورم بینی  به خوبی از بین خواهد رفت و چهره شما برای دیگران طبیعی خواهد شد به طوریکه انگار شما هیچ عمل جراحی بینی اخیراً انجام نداده‌اید.به ندرت اتفاق می‌افتد که در اولین هفته بعد از عمل جراحی بینی  شما دچار اشکال در تنفس از طریق بینی نشوید که این موضوع نیز با اولین رفتن تورم از میان خواهد رفت.

لغت رینو یعنی بینی و لغت پلاستیک به معنای شکل دادن و فرم دادن بینی  است .از همین رو ظروفی را که از یک ماده خمیری به اشکال مختلف در می آورند را ظروف پلاستیکی می نامند اما بینی یک عضو زنده است و دهها فعالیت مهم برای زندگی ما دارد.نباید فکر کرد که مثل خمیر پلاستیکی میتوانیم آنرا به هر شکلی که بخواهیم در بیاوریم .بینی مثل گچ و چوب هم نیست که هر طور بخواهیم آنرا بتراشیم.

ویژگی های  بینی عمل شده :

۱- عملکرد بینی  طبیعی باشد و اگر از اول اختلالی در عملکرد بینی وجود دارد باید در عمل جراحی بینی  برطرف شود.

۲- ساختمان بینی  تضعیف و آسیب پذیر نشود. بخصوص با گذشت زمان تغییر ، بینی  شکل بد پیدا نکند.

۳- زیبایی بینی طبیعی باشد و بینی  با سایر اجزا صورت متناسب باشد.

۴- نباید برای زیبا کردن بینی  کار کرد آن مختل شود . نباید برای زیبا کردن بینی ساختما ن بینی  تضعیف شود.

مراحل عمل جراحی راینوپلاستی‌  :

راینوپلاستی‌ اصلاح‌ جراحی‌ ساختمان‌ خارجی‌ بینی ‌برای‌ رفع‌ نقص‌های‌ زیبایی‌ یا عملکردی‌ مادرزادی‌ و اکتسابی‌ بینی‌ است‌. بیماران‌ ابتدا در مورد گرفتگی یک‌ طرفه‌ یا دو طرفه‌ بینی‌ ، مشکلات سینوس‌های‌ اطراف بینی‌، ضربه‌ بینی‌ یا سابقه‌ جراحی ‌پیشین‌ بر روی‌ بینی مورد پرسش قرار می‌گیرند. نظرات ‌بیمار در مورد فرم بینی خود ارزیابی‌ می‌شود.

هم‌ ساختمان‌داخلی‌ و هم‌ ساختمان‌ خارجی‌ بینی‌ مورد معاینه‌ قرارمی‌گیرند. از نمای‌ نیمرخ‌، تناسب بینی‌ با دیگر قسمت‌های‌ صورت‌ بررسی‌ می‌شود. یک سوم بالایی بینی استخوانی‌است و دوسوم پائینی بینی غضروفی‌ می باشد. در نمای‌ نیم‌رخ، برآمدگی‌ پشت ‌بینی‌ و افتادگی‌ نوک‌ بینی‌ مورد بررسی‌ قرار می‌گیرد. به‌ طور کلی‌، راینوپلاستی، دستیابی‌ به‌ اسکلت ‌استخوانی‌ و غضروفی‌ از طریق‌ برش‌ داخل‌ یا خارج‌ بینی‌ ، بر اساس‌ موقعیت‌ ناهنجاری‌ است‌. می‌توان‌ قوزهای ‌استخوانی‌ و غضروفی‌ را متناسب‌ کرد و اندازه‌ و شکل‌ نوک ‌بینی‌ را تغییر داد.

برای مطالعه "اطلاعاتی پیرامون عمل جراحی رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی) " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است