تفاوت روش باز و بسته عمل بینی

غالباً امروزه عمل جراحي رينوپلاستي بايد به صورت کاربردي و يا به عبارتي به صورت فيزيولوژيک انجام گردد.

در اعمال جراحي متدهاي قديم، روش تخريبي بود بدين معنا که قسمت اعظم غضروفها در آورده مي شد و نيز استخوانهاي بالاي بيني شديداً شکسته و خرد مي شد اما امروز اعتقاد آن است که ميزان برداشت غضروفها در عمل بینی بايد حداقل باشد و بيشتر سعي مي گردد با بخيه کردن و شکل دادن به غضروفها آنها را از لحاظ عملکردي بهبود دهيم.

در اعمال تخريبي غالباً پره ها به داخل فرو رفته و هنگام تنفس حتي صدا دار خواهد بود که متاسفانه درمان اين عوارض هم بسيار مشکل است.

تکنيک عمل بینی باز يا بسته ؟

مقالات مرتبط

درمان وزوز گوش

امروزه دو متد جهت جراحي بيني به صورت کلي انجام مي پذيرد : عمل بینی باز و يا عمل بینی بسته.

هر کدام از دو روش جراحی بسته بینی و باز بینی داراي مزايا و معايبي است. در تکنيک عمل بینی بسته طول زمان عمل کمتر بوده و ورم بعد ازعمل بینی هم زودتر از بين مي رود. اما عيب عمده عمل بینی بسته عدم توانايي دستکاري زير ديد مستقيم و نيز وسعت کمتر دستکاري و تغيير شکل روي نوک بيني است.

اما در تکنیک عمل بینی باز گر چه که عمل طولاني تر خواهد بود اما آن قابليت را دارد که همه چيز را زير ديد مستقيم ببينيم و نيز امکان بخيه غضروف، تغيير شکل آنها و نيز پيوند غضروفي را فراهم خواهد نمود.

ضمن آنکه در دستکاري هاي نيازمند تغيير فرم ناحيه نوک بيني روش عمل بینی باز ارجح خواهد بود چرا که اتفاقاتي که حين عمل بینی اول رخ داده است را دقيق تر مي توان بررسي کرد.

برای آشنایی بیشتر با روشهای عمل جراحی بینی رو ی لینک کلیک کنید.

نظرات بسته شده است.