تفاوت رینوپلاستی باز و بسته

تفاوت رینوپلاستی باز و بسته:

در رینوپلاستی باز، یک برش ۷ شکل کوچک روی پوست زده می شود بوسیله این برش حفرات بینی به دو قسمت تقسیم می شوند و به این ترتیب می توان پوست را به سمت بالای نوک بینی کشید. این حالت به جراح  عمل بینی  اجازه می دهد که روی موقعیت طبیعی غضروف نوک بینی کار کند و به آنچه که انجام می دهد مسلط باشد. در رینوپلاستی باز، همچنین باعث تصحیح حالت قرینگی، پراجکشن (فاصله بینی از صورت)، طول کل بینی، حالت کوفتگی یا کشیدگی بینی می شود.

در رینوپلاستی بسته هیچ گونه برشی روی سطح پوست زده نمی شود. برخی جراحان رینوپلاستی بسته را ترجیح می دهند و به نتایج فوق العاده ای هم می رسند. ولی اکثراً رینوپلاستی باز را انتخاب می کنند.
در هر دو رینوپلاستی باز و بسته، برش های درونی، درون بینی زده می شوند تا به چهارچوب استخوان و غضروف بتوان دسترسی پیدا کرد.

سن مناسب برای انجام عمل رینوپلاستی  :

عمل رینوپلاستی باید پس از تکمیل رشد بینی انجام شود. برای اکثر بیماران یعنی پس از بلوغ، در کل جراحان تا فردی به سن ۱۶ سالگی نرسیده باشد، بینی اش را عمل  نمی کنند. با توجه به رشد فیزیکی صورت، ممکن است که زیبایی یک فرد زیر ۱۶ سال پس از اتمام بلوغ تغییر کند. یک بیمار باید کاملاً به بلوغ برسد تا بتواند به راحتی راجع به عملی که می خواهد انجام دهد تصمیم بگیرد.

علت سختی عمل رینوپلاستی مجدد (ثانویه) نسبت به عمل رینوپلاستی اولیه :

دلایل زیادی برای سختی عمل رینوپلاستی مجدد نسبت به عمل رینوپلاستی اولیه وجود دارد .

اول اینکه ، پس از هر نوع جراحی، تشکیل زخم باعث ایجاد یک لایه ضخیم و زبر می شود که کار کردن با آن بسیار سخت تر از کار کردن با بافت اصلی است.

دوم اینکه ، جایگاه اصلی (آناتومیکی) قسمت موردنظر تغییر کرده است.

سوم اینکه ، غضروف موردنیاز برای تغییر شکل بینی است که در حین عمل رینوپلاستی اولیه  وجود دارد ، ولی پس از عمل رینوپلاستی اولیه  و مصرف آن در عمل رینوپلاستی مجدد  وجود نخواهد داشت. برای پیوند زدن غضروف ها معمولا از غضروف گوش یا سایر قسمت های بدن استفاده می کنند که در اینصورت جراح باید یک برش دیگر به بدن وارد کند. در صورت استفاده از مواد مصنوعی در جراحی  عمل رینوپلاستی مجدد، جراح باید تجربه و مهارت لازم برای کار کردن با این مواد مصنوعی را داشته باشد.

چهارم اینکه ، مهارت کلی موردنیاز برای عمل رینوپلاستی مجدد خیلی بیشتر از عمل رینوپلاستی اولیه  است. عمل رینوپلاستی مجدد حتی مجرب ترین جراحان پلاستیک صورت را درمانده کرده است.

جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است