تقویت ساختار بینی در جراحی بینی

درک اهمیت این مسئله با توجه به کارکرد و ساختمان بینی کاملا روشن می شود. هر یک از عناصر تشکیل دهنده ساختمان بینی علاوه برنقشی که در زیبایی بینی ایفا می کنند یک نقش مهم تر نیز به عهده دارند که همان حفظ راه هوایی بینی می باشد. این مسئله برای کارکرد تنفسی طبیعی بینی حیاتی می باشد ، بنابراین در هر نوع عمل جراحی بینی ساختار آن باید حفظ شده و در صورت نیاز تقویت شود تا از ایجاد گرفتگی بینی بعد از عمل جلوگیری شود. این کار در بیشتر موارد با حفظ آن قسمت از بخش غضروفی بینی که برای تنفس ضروریست انجام می شود و در صورت نیاز از غضروف تیغه میانی بینی نیز برای تقویت عناصر ساختمانی بینی استفاده می شود ، نتیجه این کار نیز به ظاهری زیباتر و متناسب با سایر اجزای صورت از یک طرف و جلوگیری از پیدایش عوارض عمل از طرف دیگر می باشد.

گرافت‌ها در عمل جراحی زیبایی‌ بینی‌

گرافت‌ها موادی هستند که جهت استحکام بخشیدن به اسکلت یا پر کردن فرورفتگی ها و یا اصلاح کجی بینی‌ به کار میروند. در گذشته به ندرت از گرافت ها استفاده میشد ولی‌ در جراحی های مدرن امروزی جراحان بسیاری از آنها به خصوص در جراحی های ترمیمی استفاده میکنند.

گرافت ها میتوانند باعث محکم تر شدن نوک بینی‌ شده و از افتادگی آن جلوگیری کنند. در بینی های گوشتی که معمولا غضروف های ضعیفی داشته و سر بینی‌ افتاده است گرافت ها با بالا آوردن نوک بینی‌ حالت کوفتگی و پهنی آنرا کمتر میکنند. همچنین در بینی ‌هایی‌ که به دلیل ضربه یا بیماری و یا عمل قبلی‌ حالت زینی شکل پیدا کرده اند نیز گرافت ها میتوانند بینی‌ را به حالت طبیعی برگردانند. همچنین بینی‌ های کج و پیچ خورده را با گذاشتن گرافت بهتر می‌توان صاف کرد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است