جراحی بینی در آقایان

هنوز افراد و حتی پزشکانی هستند که اعتقاد دارند جراحی بینی در آقایان انجام نشود ولی‌ جراحان زیبایی بینی هستند که معتقدند که زیباسازی و تناسب اندام و اعضا حق هم خانمها و هم آقایان میباشد. البته تفاوتهای زیادی بین دو جنس از نظر ساختمان بینی‌، انگیزه‌ها و روحیات وجود دارد که جراح باید آنها را به دقت مورد بررسی قرار دهد. برخی‌ آقایان درک روشنی از انگیزه‌ها و دلایل انجام  جراحی بینی ندارند و یا بعضی ممکن است انتظارات غیر واقعی و ایده آلیستی داشته باشند. در نتیجه پس ازجراحی بینی هم به هیچ وجه راضی‌ نشده که دچار مشکلاتی شوند. جراح زیبایی بینی  باید این افراد را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و از انجام جراحی بینی  در افرادی با شخصیت متزلزل جدا اجتناب نماید.

از نظر ساختمانی تفاوتهای قابل ملاحظه ای بین بینی‌ خانمها و آقایان وجود دارد. آقایان دارای بینی‌ بزرگتر و محکمتر با پوست ضخیمتر و استخوان و غضروف قویتری میباشند، بنابراین نتیجه جراحی بینی در آنان متفاوت است.

تفاوتهای اصلی‌ جراحی بینی در آقایان و خانم ها

۱- زاویه بین پیشانی و بینی(Nasofrontal Angle)‌ در آقایان کمی تنگتر (حادتر) از خانمهاست.
۲- زاویه مطلوب بین بینی‌ و لب(Nasolabial Angle) در خانمها حدود ۹۵ تا ۱۰۵ و در آقایان ۹۰ تا ۹۵ درجه است.
۳- خط پشت بینی‌ از نیمرخ در آقایان کاملا صاف و در خانمها کمی‌ شیبدار است.
۴ -طول بینی‌ در آقایان بیشتر است.
۵- برجستگی نو‌ک بینی‌ (فاصله نو‌ک تا صورت در نیمرخ) در آقایان بیشتر است.
۶- در نمای روبرو عرض بینی‌ در تمام نقاط از جمله در نو‌ک بینی بیش از خانم هست.

همچنین مدت زمان تورم، ترمیم و نتیجه نهایی جراحی بینی در آقایان بیش از خانمهاست. بنابرین نباید انتظار بینی‌ ظریف و کوچک را در آقایان داشت و چنانچه آقائی درخواست بینی‌ ظریف کرد درخواستی غیر منطقی است و جراح زیبایی بینی  باید از این جراحی احتراز کند.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب "بهترین نتایج جراحی زیبایی بینی مردان " را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه "عمل جراحی بینی" مطالعه فرمایید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است