جراحی‌ های بینی

جراحی‌ های بینی با اهداف متعددی انجام می ‌شود که می ‌توان اهداف بینی  را به دو دسته کلی تقسیم کرد:

هدف اول جراحی های بینی ،جراحی هایی هستند که در جهت اصلاح عملکرد بینی انجام می ‌شوند. شایع ‌ترین مشکل در عملکرد بینی، گرفتگی راه تنفسی بینی است. جراحی ‌هایی که در جهت رفع مشکلات عملکرد بینی صورت می‌ گیرد به ‌طور عمده اصلاحانحراف تیغه میانی بینی را شامل می‌ شود. مشکلات دیگری مانند پولیپ بینی و تورم بافت ‌های داخل بینی نیز ممکن است موجب مشکلات تنفسی شوند. در این حالات ممکن است پیچیدگی جراحی های بینی بیشتر مورد نیاز باشد که در بسیاری از موارد مستلزم استفاده از روش ‌های آندوسکوپیک است.

هدف دوم جراحی های بینی ، جراحی ‌هایی با هدف تغییر شکل خارجی بینی و زیباسازی است. اختلالات زیبایی نیز به دو دسته نقایص مادرزادی بینی و اختلالات اکتسابی بینی تقسیم می‌ شوند. در حالت نخست شایع ‌ترین اختلالات بینی قوز پشت بینی و نوک پهن آن است. در حالت دوم شایع ‌ترین دلیل آن عفونت، ضربه و مشکلات پیشین جراحی ‌های بینی است.

در بسیاری از موارد، این دو هدف جراحی های بینی باید به‌ طور همزمان مورد توجه قرار گیرند چرا که غفلت از یکی از آن ها موجب عوارضی برای بیمار می‌ شود. بنابراین در جراحی های زیبایی بینی باید به اختلالات داخلی بینی توجهی ویژه داشت. همین توجه دو جانبه، جراحی های بینی را بی‌ نهایت مشکل و پیچیده می ‌سازد. هنر جراح بینی ایجاد تعادل بین بیشترین حد عملکرد و زیبایی بینی پس از انجام جراحی های بینی است. به همین دلیل برای موفقیت در اهداف جراحی های پلاستیک بینی، جراح به چیزی بالاتر از مهارت نیاز دارد.

در صورتی که پیش از جراحی های بینی ، در حین عمل بینی و پس از جراحی بینی ، تمامی شرایط لازم برای حفظ سلامت بینی از نظر تنفسی مورد توجه قرار گیرد، می ‌توان در این حالات اقدام به جراحی بینی نمود. البته در این حالت جراح با مشکلات زیادی در عمل مواجه است که با تسلط خود بر مشکلات داخل بینی باید بتواند بر آن ها فائق آید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است