جراحی بلفاروپلاستی و مراقبت های بعد از آن

جراحی بلفاروپلاستی

برشها درجراحی  بلفاروپلاستی در  پلک بالا  ، در شیار بالای هر چشم داده می شوند. عضله، چربی و پوست اضافه برداشته می شود و با بخیه های ظریف، برشها بسته می شوند. اثر به جا مانده از برشهای جراحی بلفاروپلاستی ، معمولا به صورت یک خط نازک، در شیار پلک محو می شود. به منظور خارج کردن بافت چربی اضافه موجود در زیر چشمها در جراحی بلفاروپلاستی ، برشها را می توان در داخل قسمت صورتی رنگ پلک پایین که وقتی پلک را به سمت پایین می کشیم، مشخص می شود، قرار داد. برشها را می توان یا با بخیه های نازک قابل جذب دوخت و یا اصلا بخیه نزد. اگر لازم باشد که پوست یا عضله اضافه  در جراحی بلفاروپلاستی برداشته شود، برش در شیار خنده طبیعی، در زیر خط مژه داده می شود.

ممکن است بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، تورم یا کبودی مختصر در پلکها به وجود آید که معمولا به سرعت فروکش می کند . جراح استفاده از کمپرس سرد و بالا نگه داشتن سر را هنگام دراز کشیدن به شما توصیه می کند که به کاهش تورم و تسریع بهبودی کمک می کنند.
بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلکها بسیار سریع بهبود می یابند و جای برشها معمولا محو می گردد. زنان می توانند هرگونه اثر باقیمانده از برشها را با آرایش چشم محو کنند. در اغلب مردان، اثر برشها در خطوط خنده طبیعی محو می شود. اغلب مردم در طی یک هفته بعد از جراحی بلفاروپلاستی  به زندگی معمول طبیعی خود بر می گردند.

اقدامات لازم پس از جراحی بلفاروپلاستی

- بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، هیچ پانسمانی روی چشم ها قرار نمی گیرد، فقط ممکن است قطعه ای چسب، روی پلک یا گوشه چشمها قرار داده شده باشد که نباید به آن دست بزنید.

-  بعد از جراحی بلفاروپلاستی ،  پلکها و نواحی اطراف آنها متورم و کبود هستند. تورم غیر قرینه بین دو طرف، غیر طبیعی نیست.

- ممکن است در ۴۸ ساعت اول بعد از جراحی بلفاروپلاستی ،  تورم افزایش یابد ولی کم کم از بین خواهد رفت. ممکن است در هنگام صبح، تورم پلکها بیشتر باشد که این نکته هم ایرادی ندارد.

- بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، سر خود را تا جای ممکن بالا نگهدارید.

-بعد از جراحی بلفاروپلاستی ،  با استفاده از کیسه های یخ در طی بعد از ظهر و عصر ، چشم ها را خنک کنید تا تورم آن کاهش یابد.

- استفاده از عینک نیز در چند روز اول بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، هم به منظور پوشاندن تورم وهم به منظور یاد آوری به شما برای دست نزدن به پلکها ، کمک کننده است.

- بخیه ها معمولا بین ۲ تا ۵ روز بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، برداشته می شوند. بعد از برداشتن بخیه ها، تورم و تغییر رنگ اطراف چشم ها کم کم فروکش می کند.

-  یک هفته  بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، می توانید چشم های خود را بطور طبیعی بشویید و آرایش نمایید.

- اگر از لنزهای تماس استفاده می کنید، بمدت ۲ تا ۳ هفته بعد از جراحی بلفاروپلاستی ،  از آنها استفاده ننمائید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است