جراحی بینی (رینوپلاستی)

جراحی بینی (رینوپلاستی) از شاخه های جراحی پلاستیک می‌باشد. اهداف مهم این جراحی بازسازی بینی به منظور اصلاح گرفتگی بینی و مشکلات تنفسی و تغییر ظاهربینی و زیبا سازی آن است. این جراحی معمولاً توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام می‌شود. اهمیت بینی به عنوان اولین قسمت دستگاه تنفسی موجب شده است که امروز بسیاری ازافراد که تصمیم به عمل جراحی بینی دارند، متخصصین گوش و حلق و بینی را برای این عمل انتخاب کنند.

در اینجا دو مساله مطرح است : یکی‌ اینکه آیا فرد فقط بخاطر زیبا شدن بینی‌ مراجعه کرده یا علاوه بر آن مشکلات دیگری مثل گرفتگی بینی‌ و پلیپ و یا سینوزیت هم دارد. در مورد دوم مسلم است که همراه با زیباسازی جراح قادر است این مسائل را هم حل کند که برای سلامتی‌ لازم است.

اگر فردی تنها برای زیباتر شدن بینی‌ مراجعه کرده باید دید که انگیزه یا انگیزه‌هایش چیست. زیباتر شدن بینی‌ که عضوی مهم و نمایان در صورت است میتواند به او اعتماد به نفس بیشتری بخشیده و به سلامت روح و روانش کمک کند.

بدست آوردن نتیجه دلخواه از عمل بینی

باید ابتدا دلخواه و ایده آ‌ل را تعریف کنیم. برای هر کسی‌ دلخواه و ایده ‌آل معنی خاصی‌ دارد. برای بعضی افراد بینی‌ دلخواه بینی‌ نرمال با عملکرد طبیعی است، و عده ای  یک بینی‌ فانتزی ، سربالا و کوچک مد نظرشان است. اشخاصی‌ هم هستند که با در دست داشتن عکس یک هنرپیشه خواهان بینی‌ همسان با این فرد هستند. باید دانست که هر بینی‌ و صورتی تقریبا منحصر به فرد است و نمی‌توان دقیقا دو بینی‌ را مثل هم کرد. پس اگر این ایده ‌آل ‌ها تعریف نشده و مطابق با واقعیت آن را هماهنگ نکرد ممکن است بهترین بینی‌ هم پس از عمل دلخواه فرد نباشد.
مهمترین فاکتور در رسیدن به نتیجه دلخواه انتخاب جراحی مطمئن و با تجربه است. این را می‌توان با پرس و جو از دوستان و فامیل، دیدن کارهای قبلی‌ جراح ازآلبوم یا وب سایت و بالاخره مشاوره مستقیم پیدا کرد. جراح مطمئن با علم، تجربه و هنر خود میتواند شما را به نتیجه دلخواهتان نزدیک کند. همچنین در مشاورات خود قادر است دیدگاه‌ های شما را راجع به یک بینی‌ ایده آل اصلاح کرده و انتظاراتتان را در حد قابل قبول برآورده سازد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است