تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / جراحی بینی / جراحی بینی مردانه | مزایا، هزینه، مراقبت ها و فیلم عمل
۵ دقیقه
جراحی-بینی-آقایان

جراحی بینی مردانه | مزایا، هزینه، مراقبت ها و فیلم عمل

آنچه می خوانید...

جراحی بینی مردانه، امروزه بسیار پرطرفدار شده است و حدود یک سوم جراحی های بینی را آقایان انجام می دهند. انجام این جراحی بسیار حساس و با اهمیت است، زیرا بینی باید متناسب با چهره مردانه انجام شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی جراحی بینی مردانه بپردازیم. همچنین مزایا و معایب و عوارض احتمالی این جراحی را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی کسب کنید.

بینی-مردانه

در ابتدا نمونه کارهای جراحی بینی مردانه دکتر هادی سرمست، جراح پلاستیک بینی و صورت را مشاهده نمایید:

عمل-بینی-مردانه
جراحی-بینی-مردانه

جراحی بینی مردانه چیست؟

آقایان به دلایل مختلف ممکن است تقاضای جراحی بینی مردانه داشته باشند. این دلایل می تواند تقاضا برای رفع شکستگی، جراحی انحراف بینی و یا مطلقا برای ایجاد زیبایی باشد. صرف نظر از علت جراحی زیبایی بسیاری از آقایان نگرانی های خاص خود را در انجام این عمل دارند. نگرانی در مورد تغییر صورت و فرم جدیدی که باب میل فرد نباشد نگرانی بسیار قابل درکی می باشد.

یکی دیگر از دغدغه های مهم آقایان در جراحی بینی، کوچک نشدن بیش از حد بینی و دوری از فرم عروسی می باشد. بسیاری از آقایان میل به انجام رینوپلاستی دارند، اما ترجیح می دهند فرم جدید بینی آنها کاملا مردانه باشد. به این دسته از افراد توصیه می شود حتماً به پزشک مراجعه کرده و با او جهت انجام عمل بینی مردانه مشاوره کنند. یکی از بهترین روش ها برای اطمینان بیشتر از نتیجه مطلوب تحقیق در مورد کار هر پزشک می باشد.

بسیاری از جراحان بینی در مطب خود نمونه کارهای مشخصی دارند. همچنین اخیراً صفحه اینستاگرام نیز برای بسیاری از جراحان بینی و کلینیک های زیبایی طراحی شده است. با مراجعه به صفحه مورد نظر نیز می توان اطلاعات مفیدی برای فرم جدید بینی به دست آورد. تقاضا از جراح مورد نظر برای در نظر گرفتن جزئیات مطلوب فرد در جراحی بینی مردانه نیز از نکات قابل توجه می باشد.

رضایت از عمل بینی مردانه دکتر هادی سرمست

رضایت-از-جراحی-بینی-مردانه

مزایای عمل زیبایی بینی مردانه

بینی برآمده ترین عضو صورت می باشد که فرم آن تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و ظاهر یک فرد دارد. در حقیقت جراحی بینی مردانه ایجاد تغییر شکل در قسمت غضروفی و استخوانی بینی است. باید گفت که این عمل به سبب تفاوت در انتظارات معمولاً جزئیات متفاوتی دارد. انتخاب اکثر آقایان مدل جراحی بینی طبیعی می باشد.

جراحی بینی مردانه مزایای مهمی دارد. در عده زیادی از افراد اصلاح تیغه بینی می تواند حتی شکل و کیفیت تنفس را نیز بهبود بخشد. باید در نظر داشت که عمل بینی به هیچ وجه نباید تنفس فرد را به مخاطره بیندازد.

به طور کلی اصلاح فرد صورت و زیباتر شدن چهره یکی از مهم ترین مزیت های جراحی بینی مردانه می باشد. این زیبایی برای فرد می تواند پیامدهای بعدی خود را نیز به همراه داشته باشد. افزایش احترام به خود و بالاتر رفتن اعتماد به نفس از نتایج مطلوب و با ارزش جراحی زیبایی بینی می باشد. پیرو این اتفاقات بهبود روابط اجتماعی و بهبود شرایط زندگی نیز می تواند از دیگر مزایای این عمل باشد.

نحوه انجام جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردانه با دو روش جراحی بینی باز و بسته انجام می شود. روش باز شایع ترین شیوه انجام جراحی بینی می باشد. در این روش برش ها در داخل بینی و بین دو سوراخ بینی زده می شود. سپس پوست بینی بالا آورده می شود. در ادامه با استفاده از ابزارهای مخصوص اصلاحات روی ساختار بینی انجام می شود. لازم به ذکر است که میزان تخریب و اصلاح بستگی به درخواست خود فرد دارد. سپس مجدداً پوست در حالت ابتدایی خود قرار داده می شود. در نهایت با استفاده از نخ بخیه ناحیه مورد نظر بخیه زده می شود.

در عمل جراحی بینی وسیله ای به نام تامپون در داخل بینی قرار می گیرد. این وسیله باعث حفظ شکل بینی می شود. پس از چند روز از گذشت عمل تامپون از بینی خارج می شود. باید گفت که کنترل خونریزی یکی از مزایای مهم استفاده از تامپون بینی می باشد.

محدودیت های جراحی بینی مردانه

یکی از مهم ترین محدودیت هایی که بر سر راه جراحی بینی مردانه قرار دارد این است که باید شکل زوایا و تقارن بینی با تمام صورت حفظ شود. دقیقاً به همین دلیل است که جراحان متفاوت تمایزهای آشکاری در شیوه کار خود دارند. شاید با اطمینان بشود گفت هر عمل بینی یک عمل کاملا منحصر به فرد می باشد. به گونه ای که اگر جراح دیگری همان بینی را با همان انتظارات تحت جراحی قرار دهد فرم کاملا متفاوتی تحویل می دهد.

این امر شدیدا بستگی به تجربه و مهارت جراح دارد. معمولاً جراحان متفاوت شیوه کار مختص خود را دارند. بنابراین سابقه قبلی کار و نمونه های قبلی بهترین روش برای تحقیق می باشد. اگر قصد انجام عمل بینی مردانه دارید حتماً در جلسه اول با جراح خود این موضوع را مطرح کنید و نمونه های قبلی جراحی های او را بررسی نمایید.

هزینه عمل بینی مردانه

یکی از سوالات مهم آقایانی که قصد انجام عمل بینی را دارند این است که هزینه عمل بینی مردانه چقدر است. مهم است که بدانید فاکتورهای متعددی بر ایجاد آن دخیل است، به عنوان مثال هزینه جراحی نزد یک جراح با تجربه بالا قطعا بالاتر می باشد. باید توجه داشته باشید که برای انجام این جراحی حساس پایین بودن هزینه را مد نظر قرار ندهید بلکه دانش و تجربه بالا باید برای شما ملاک انتخاب باشد.

کلام آخر

امیدواریم که مطالب این مقاله در جهت تبیین جراحی بینی مردانه و جزئیات معطوف به آن مفید بوده باشد. ممنون که همراه ما بودید.

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 3 =