تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / جراحی بینی / جراحی بینی نیمه فانتزی + نمونه کار و فیلم اتاق عمل
۶ دقیقه

جراحی بینی نیمه فانتزی + نمونه کار و فیلم اتاق عمل

آنچه می خوانید...

جراحی بینی یکی از جراحی‌های پر طرفدار در کل جهان و به خصوص در کشور ما می‌باشد. بینی به دلیل اینکه در قسمت مرکز صورت واقع شده است یکی از اولین نقاطی است که در برخورد با دیگران جلب توجه می‌نماید، افرادی که بینی‌های بزرگ، نامتقارن و نامتناسب دارند اغلب دچار اعتماد به نفس پایینی هستند، به همین دلیل تعداد افرادی که هر ساله جهت جراحی بینی اقدام می‌نمایند رو به افزایش می‌باشد. جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از مدل های پرطرفدار در عمل بینی می باشد که ترکیبی از مدل طبیعی و فانتزی است. چنانچه قصد دارید جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهید یا می خواهید درباره آن اطلاعات کاملی کسب کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

انواع مدل های جراحی بینی

در میان روش‌های متفاوت جراحی، افراد تمایلات مختلفی جهت شکل نهایی بینی خود دارند، تعدادی از متداولترین روش‌های جراحی‌ بینی که در کشور ما انجام می‌شود عبارتند از:

 • جراحی بینی طبیعی: افرادی که بینی بزرگ دارند و یا بینی آنها با سایر اجزاء صورت تناسب ندارند و تمایلی به تغییر بیش از حد چهره را ندارند به دنبال جراحی بینی طبیعی هستند، این جراحی بیشتر در بین آقایان و افرادی که تمایل ندارند اطرافیان متوجه جراحی بینی آنها شوند شایع می‌باشد.
 • جراحی بینی عملکردی یا ساختاری: برخی از افراد از ظاهر بینی خود راضی هستند اما به دلیل عدم تقارن یا پولیپ و مشکلات دیگر دچار اختلالاتی در تنفس هستند، این افراد به منظور برطرف کردن مشکلات ساختاری و عملکردی اقدام به جراحی بینی می‌نمایند و تمایلی به ایجاد تغییر در ظاهر بینی خود را ندارند.
 • جراحی بینی فانتزی یا عروسکی: این نوع جراحی تغییر چهره‌ی زیادی برای فرد ایجاد می‌نماید، از آنجای که نتیجه‌ی جراحی مشابه بینی عروسک‌های باربی می‌باشد به جراحی بینی باربی نیز مشهور است، از مشخصات این جراحی بینی سربالا، حفره‌های بینی کوچک، قوس در ناحیه پل بینی و نازک شدن دیواره‌ی بینی می‌باشد. این بینی بیشتر در بین خانم‌های جوان، مدل‌های تلویزیونی و برخی از افرادی که به دنبال تغییرات اغراق شده در بینی و ظاهر خود هستند رواج دارد.
 • جراحی بینی نیمه فانتزی: این جراحی که یکی از جراحی‌های متداول در بین خانم‌ها می‌باشد دارای ویژگی‌هایی است که افراد بسیار خواهان انجام آن هستند، در ادامه به توضیحاتی راجع به این روش جراحی می‌پردازیم.

ویژگی‌های ظاهری جراحی بینی نیمه فانتزی

 • نوک بینی کمی به سمت بالا می‌باشد (حالتی بین بینی طبیعی و بینی فانتزی)
 • پل بینی به صورت صاف و طبیعی می‌باشد و قوس کمی خواهد داشت. (میزان قوس بینی نسبت به بینی فانتزی بسیار کمتر خواهد بود)
 • حفره‌های بینی اندازه و حالتی طبیعی دارند و عرض بینی بیش از حد کوچک نمی‌شود.
 • خط بینی صاف و دقیق از پل بینی تا نوک بینی
 • بینی فانتزی در عین حال که زیبایی مخصوص خود را دارد اما تا حدودی ویژگی‌های یک بینی طبیعی را دارد.

برای مشاوره با دکتر هادی سرمست جراح پلاستیک بینی و صورت فرم زیر را پر تکمیل نمایید.

نام
شماره تماس
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
خطایی رخ داده است. لطفا همه موارد را بررسی و مجددا امتحان کنید.

کاندید مناسب جراحی بینی نیمه فانتزی

افرادی که داوطلب جراحی بینی نیمه فانتزی می‌شوند باید شرایطی را داشته باشند تا بتوانند این جراحی را به خوبی تحمل کرده و مراحل نقاهت آن را طی نمایند. برخی از شرایط لازم جهت انجام این جراحی عبارت است از:

 • رشد کامل استخوان‌های صورت
 • سلامت جسمانی و عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی، کلیوی، ریوی، دیابت و ….
 • عدم مصرف سیگار
 • عدم استفاده از مشروبات الکلی
 • سلامت کامل روحی
 • واقع گرایی جهت پذیرش نتایج جراحی

بهترین جراح بینی با معاینه و بررسی های لازم تشخیص می دهد که فرد کاندیدای مناسب جراحی بینی نیمه فانتزی است یا خیر.

نحوه‌ انجام جراحی نیمه فانتزی

این جراحی تحت بیهوشی عمومی و گاهی با بی‌حسی موضعی و آرام بخش انجام می‌شود. روش جراحی به صورت باز می‌باشد، ابتدا یک برش کوچک در تیغه‌ی میانی بینی ایجاد می‌شود تا بینی بالا برده شود و ساختار داخلی آن نمایان شود، سپس تغییرات لازم در پل بینی، نوک بینی، استخوان، غضروف و بافت‌ها ایجاد می‌شود و سپس بخیه‌های داخلی و خارجی اعمال می‌شود. مدت زمان جراحی بین 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد.

چند ساعت پس از جراحی بینی بیمار می‌تواند به منزل بازگردد و دوران نقاهت خود را در منزل طی نماید. مدت زمان بهبودی پس از جراحی نیمه فانتزی حدود 1 هفته می‌باشد، اما کاهش تورم و کبودی ممکن است چند ماه زمان نیاز داشته باشد. جهت دستیابی به نتایج مطلوب لازم است تمام دستورالعمل‌های جراح را پس از عمل به طور کامل دنبال نمائيد.

دو-ماه-بعد-از-جراحی-بینی-گوشتی
نتیجه-عمل-بینی-بعد-از-دو-سال

عامل موفقیت در جراحی بینی نیمه فانتزی

با توجه به اینکه جراحی بینی نیمه فانتزی باید مطابق با آناتومی چهره و سایر ویژگی‌های قومیتی و جنسیتی بیمار در نظر گرفته شود، بنابراین در این جراحی مهمترین عامل دستیابی به بهترین نتیجه، مهارت و تجربه‌ی جراح می‌باشد. افرادی که اقدام به این جراحی می‌نمایند خواهان مدل بینی هستند که در عین زیبایی، ظاهری طبیعی داشته باشد. بنابراین جراح باید توجه نماید که هرگونه اغراق در بالا بردن نوک بینی، ایجاد قوس بینی و یا کوچک کردن بیش از حد بینی ممکن است منجر به ایجاد بینی با ظاهر غیرطبیعی شود که مورد پسند واقع نخواهد شد. بهتر است پیش از جراحی، بیمار به طور کامل هدف خود از جراحی را توضیح دهد.

جراحی بینی نیمه فانتزی نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد و باید توسط جراح بینی حاذق و با تجربه انجام شود تا خطرات و عوارضی مانند مشکلات تنفسی، عدم تقارن سوراخ های بینی و … رخ ندهد. رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی باعث کاهش عوارض عمل خواهد شد.

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

همانطور که اشاره کردیم، جراحی بینی نیمه فانتزی مانند هر عمل زیبایی دیگر باید توسط جراحی انجام شود که سابقه جراحی های موفق با رضایت بالای بیمار را داشته باشد. به همین دلیل مراجعه به بهترین جراح بینی نیمه فانتزی اهمیت پیدا می کند. به دلیل اینکه جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از ویژگی های بینی فانتزی و طبیعی را دارد، نیاز به دقت بالای جراح دارد تا قوس بینی بیش از حد زیاد نشود و نوک آن از اندازه طبیعی سربالاتر نباشد. همچنین بینی نباید ظاهری کاملا طبیعی داشته باشد. به این دلیل نیاز است تا قبل از جراحی به طور کامل تحقیق کنید و با اطمینان از تبحر و مهارت آن جراح بتوانید به بهترین جراح بینی نیمه فانتزی مراجعه کنید.

منابع:

https://plasticatijuana.com/barbie-nose-surgery/

https://gregorykeller.com/who-is-a-good-candidate-for-rhinoplasty/

https://cindyhospital.com/pages/nose/nose01.php

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =