جراحی بینی های استخوانی

با دقت به اعمال جراحی زیبایی مرسوم در کشور آمریکا می توان دریافت که جراحی زیبایی بینی های استخوانی و گوشتی دومین عمل جراحی پر طرفدار و محبوب در کشور آمریکا می باشد. با توجه به موقعیت خاص بینی در مرکز صورت و تاثیر بسیار زیادی که تناسب و زیبایی آن بر روی چهره افراد میگذارد و با در نظر گرفتن آمار جامعه جراحان پلاستیک و زیبایی آمریکا در سال ۲۰۰۴ که نشان می دهد در طی دو سال حدود ۶۰۰٫۰۰۰ نفر در این کشور جراحی زیبایی بینی استخوانی و گوشتی را انجام داده اند می توان به محبوبیت بالای این نوع از جراحی زیبایی در جهان پی برد. در ایران عزیز ما نیز به خاطر نوع پوشش جامعه و بالاخص پوشش خاص بانوان ایرانی معمولا اشخاصی که به دنبال تعادل و زیبایی در چهره خود هستند از این عمل استقبال می کنند. بینی از آنجا که در مرکز صورت قرار دارد به نوعی تناسب و قرینگی آن را موجب می‌شود. شاید به همین دلیل هم باشد که زیبایی فرم بینی درصورت نقش مهمی دارد و گرایش به جراحی زیبایی بینی استخوانی و گوشتی روز به روز بیشتر می‌شود.

شایع ترین علت ناهنجاری ها ی بعد از عمل بر اثر رعایت نکردن توصیه های مراقبتی بوجود می آیند. مانند استفاده نکردن از چسب بینی که باعث درست جوش نخوردن بینی می گردد.

جراحی‌های همزمان با جراحی بینی های استخوانی

در شرایط خاصی جراحی‌های دیگر هم می‌توان با عمل جراحی بینی عقابی انجام داد که شایع‌ترین آنها تزریق چربی گونه‌هاست. در برخی موارد عمل جراحی چانه و بینی همزمان انجام می‌شود ولی با توجه به اینکه در این مورد هم دهان و هم بینی که تنها دو راه تنفسی هستند درگیر می‌شوند. توصیه می شود عمل جراحی بینی به تنهایی باشد، زیرا طولانی شدن عمل و بیهوشی باعث خستگی بیمار و جراح شده و دقت عمل جراحی بینی های استخوانی را کاهش می‌دهد.

روش جراحی 

در جراحی بینی های استخوانی پوست بینی از اتصال خود به چارچوب استخوان و غضروف جدا می شود، که جراح برای فرم مطلوب آن را شکل می دهد. فرم دادن بینی بستگی دارد به مشکل شما و تکنیک برگزیده جراح شما. سپس پوست به چارچوب جدید برگردانده می شود. برخی جراحان از درون بینی بخیه می زنند و در تکنیک باز، بخیه بیرون بینی زده می شود. از جراحی بینی گاهی برای درمان شکستگی بینی نیز بهره گرفته می شود.

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است