تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / جراحی بینی / جراحی بینی های خراب شده
۳ دقیقه

جراحی بینی های خراب شده

آنچه می خوانید...

گاهی بعید نیست، با همه مراقبتی که کرده‌اید ممکن است بینی شما بعد از جراحی بینی تغییر فرم داده باشد یا جایی از آن کوتاه یا بلند شده باشد. ایجاد یک برجستگی، باقی ماندن ذرات یک استخوان کوچک و یا حتی نپسندیدن مدل بینی از عللی است که ممکن است به عمل اصلاحی بینی های خراب شده هم کشیده شوید.

به طور کلی در عوارضی که ناشی از برداشتن بیش از حد بافت‌های بینی است، باید به صورتی مناسب این نقصان بافتی در جراحی بینی های خراب شده جبران شود. در عمل بینی ممکن است لازم شود که بافت‌هایی از قسمت‌های دیگر بینی یا از قسمت‌های دیگر بدن برای پیوند مورد استفاده قرار گیرند. پیوند‌هایی ارجحیت دارند که از خود فرد، در همان زمان برداشته شوند مثلا در فردی که دچار بسته شدن دریچه داخلی بینی شده، می‌توان با افزودن پیوندهای غضروفی در جراحی بینی های خراب شده ، تا حدی به باز شدن دریچه کمک کرد. در موارد تنگی خفیف تا متوسط دریچه داخلی بینی نیز این پیوندها از خود بینی قابل حصول است اما در موارد شدید ممکن است نیاز به برداشتن پیوند از غضروف دنده باشد.

در مراحل دوم و سوم که عمل اصلاحی‌اند، به مراتب دشوارترند؛ زیرا برداشتن بافت آسان‌تر از افزودن بافت در بینی برای جراحی بینی های خراب شده است.می‌گویند مشکل‌ترین جراحی پلاستیک در بدن،جراحی پلاستیک بینی است؛ چراکه عضوی است با عملکردهای حیاتی پیچیده،در نتیجه جراحی بینی های خراب شده به مراتب سختتر از جراحی اولیه بینی می باشد .

زمان انجام جراحی بینی های خراب شده

در مورد زمان انجام جراحی بینی های خراب شده بین جراحان اتفاق نظر وجود ندارد. در بسیاری از موارد توصیه میشود که حداقل یک سال از زمان جراحی اول بینی بگذرد و بعد اقدام به جراحی ترمیمی بینی گردد. لازم به ذکر است که برخی ایرادات بینی را میتوان زودتر از یک سال در جراحی بینی های خراب شده برطرف نمود. به عنوان مثال بر طرف نمودن برجستگی استخوانی کوچکی که در جراحی اول از نظر جراح دور مانده است به سادگی حتی با گذشت ۶ ماه از جراحی اولیه قابل انجام است.

مکان انجام جراحی

در مواردی برخی جراحان در مطب اقدام به جراحی اصلاحی بینی های خراب شده می نمایند. اما آنچه که مسلم است این است که اگر این جراحی بینی های خراب شده در اتاق عمل انجام پذیرد قطعا نتایج بهتری به بار می آورد.

هزینه

در بسیاری موارد بر حسب توافق قبلی، بیمار تنها هزینه مرکز جراحی را پرداخت می کند.در صورت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های کلینیک زیبایی دکتر سرمست تماس حاصل فرمائید .

برای مطالعه ” نشانه های عمل بینی موفق ” کلیک کنید .

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + بیست =