جراحی بینی های کج

در یک صورت طبیعی، در نگاه مستقیم به صورت، بینی در خط وسط قرار دارد. در صورتی که در نگاه از روبرو بینی کج به نظر برسد، نیاز به درمان دارد. کجی ۳/۱ فوقانی بینی مربوط به کجی در قسمت استخوانی بینی و کجی ۳/۲ تحتانی بینی مربوط به کجی در قسمت غضروفی بینی می باشد.

شکستگی ناحیه استخوانی در بینی شکسته را می توان در چند ساعت اول با بیحسی موضعی درمان نمود. در باقی موارد برای اصلاح دقیق کجی بینی، نیاز به انجام عمل در زیر بیهوشی عمومی می باشد.

در ۸۰درصد افراد تیغه بینی کج است و انحراف مختصری دارد، حتی در شخصی که بینی‌اش به ظاهر کج نیست. درصورت اصلاح نشدن علائم انحراف بینی و کجی تیغه بینی بعد از عمل جراحی بینی کجی خود را بیشتر نشان می‌دهد. در بعضی موارد که فرد از قبل دچار بینی کج است به‌خصوص افرادی که سابقه شکستگی بینی دارند یا افرادی که دارای صورت غیرقرینه هستند اصلاح کامل و درمان بینی کج  امکان‌پذیر نیست. به خاطر داشته باشید در هر جراحی بینی های کج در ۱۰درصد موارد ممکن است نیازبه عمل مجدد یا رتوش باشد. در مورد عمل جراحی بینی های کج علل نیاز به عمل مجدد بینی شامل باقی ماندن یا کج شدن بینی، بدشکلی، جای بخیه‌ها، مشکلات تنفسی یا نارضایتی از ظاهر بینی است که قابل اصلاح باشد. از دیگر عوارض احتمالی عمل جراحی بینی های کج خونریزی بعد از عمل، اشکال در تکلم و سوراخ شدن تیغه بینی است. در این موارد بهتر است بیمار به پزشک خود اعتماد کرده و با صبر و تحمل مشکل را حل کند.

جراحی زیبایی بینی های کج

در حال حاضر واژه جراحی زیبایی بینی پیشرفته در کنگره‌ها یا مجامع علمی زیاد شنیده می‌شود. منظور از جراحی زیبایی بینی  پیشرفته این است که برش وجود ندارد یا از لیزر برای عمل جراحی بینی کج استفاده می‌شود. منظور از واژه بازسازی و تقویت دریچه‌های داخلی، خارجی و دوختن دقیق تمام اجزای بینی در جای دقیق خود است که اتفاقا نیاز به جراحی بینی به روش باز دارد که جلوی بینی برش کوچکی داده می‌شود. لیزر در جراحی زیبایی بینی های کج نقشی ندارد و صرفا برای مقاصد تبلیغاتی و عوام‌فریبی استفاده می‌شود.

۲ روش برای انجام عمل بینی های کج وجود دارد؛ در روش بسته که برش داخل بینی داده می‌شود که با توجه به عدم‌دید کافی موقع عمل دقت کمتری نسبت به روش دوم که روش باز است دارد و در مورد اشخاصی که نوک بینی بدشکل است یا دچار کجی شدید بینی است ترجیحا روش باز برای جراحی بینی های کج توصیه می‌شود زیرا دید بهتر و دقت بیشتری را به‌وجود می‌آورد. هرچند مهارت و تجربه جراح پلاستیک است که روش و نتیجه عمل جراحی بینی های کج را تعیین می‌کند.

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است