جراحی بینی های گوشتی

کلاً در عمل جراحی بینی های گوشتی ، ما اسکلت بینی بین استخوان و غضروف را دستکاری یا کوچک می‌کنیم اما به پوست بینی کاری نداریم. بدین معنا که بعد از تغییر ساختار اسکلتی، پوست باید به مروز زمان با این اسکلت جدید تطابق کند. در جراحی بینی گوشتی هرچه پوست ضخیم‌تر باشد دیرتر پوست جمع می شود و در مورد پوست‌های خیلی ضخیم این مسأله ممکن است هرگز رخ ندهد. بدین خاطر برای پوست‌های نازک، اصطلاح استخوانی و برای بینی‌های دارای پوست ضخیم، اصطلاح بینی گوشتی به کار برده می‌شود که البته به خاطر ارتباط راحت‌تر با مخاطبان است وگرنه انواع و اقسام ضخامت‌های پوست، از بی‌نهایت نازک تا بی‌نهایت ضخیم وجود دارد . جراحی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد. از این تکنیک می توان به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر پوست ضخیم بسیار ضخیم باشد. در اغلب مواقع از این روش برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می‌شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد می شود و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار ایجاد می شود. در این شرایط روش درمانی مناسب استفاده از جراحی لیزری بینی است. در حالت‌هایی که فرد دچار شکستگی بینی شده، جراحی لیزری بینی مناسب نیست و کاربردی ندارد .

عوارض

معمولا عمل بینی گوشتی عارضه مهمی ندارد. اگر عمل زیبایی به درستی و به دست جراح باسواد و باتجربه که بهترین جراح بینی باشد، انجام شود اعمال طبیعی بینی حفظ شده و عارضه ای به جا نمی گزارد و در حقیقت با تقبل هزینه عمل بینی گوشتی می‌توانید به زیببایی صورت خود بیافزایید.

در مورد عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی تبلیغات فراوان، چه بر له یا علیه آن می‌شود اما حقیقت آن است که اگر فردی که جهت عمل کاندیدا می‌شود به خوبی توسط بهترین جراح بینی معاینه شود و موارد احتمالی آن بررسی و تکنیک مناسب انتخاب گردد، عمل زیبایی بینی گوشتی عارضه مهمی در پی نخواهد داشت. معهذا انجام نادرست تکنیک عمل ، انتخاب نامناسب بیمار، کوچک کردن زیاده از حد بینی، تخریب ساختارهای محافظتی بینی (همانند برداشتن بیش از حد غضروف و استخوان) مسلماً عوارض عمل بینی گوشتی را زیاد خواهد بود.

زمان مشخص شدن نتیجه

در ماههای اول بعد از عمل زیبایی بینی ،بینی ورم داشته و نتیجه نهایی عمل بینی حدود شش ماه بعد از عمل مشخص میشود. البته در مورد نتیجه عمل جراحی بینی های گوشتی ،بینی های با پوست ضخیم (بینی گوشتی )  تا یک سال نیز ممکن است طول بکشد.

برای برخی این سوال پیش می آید که آیا بینی های گوشتی قابل برگشت است؟ در این مورد باید گفت اگر روش عمل درست و دقیق باشد، امکان برگشت بسیار کم است، چون در اینجا ما غصروفها را تقویت میکنیم که این روش دایمی و برگشت ناپذیر است.

برداشتن چسب بینی بعد از جراحی بینی های گوشتی

در صورتی که بیمار بعد از جراحی روش چسب زدن را یاد گرفته باشد می تواند هفته ای دو یا سه بار حمام رفته و چسب را عوض کند در صورتی که چسب را به صورت صحیح نزده باشد مجدد آموزش داده می شود تا روش درست چسب زدن را یاد بگیرد.

آخرین مراجعه برای بینی های معمولی شش ماه و برای بینی های گوشتی دوازده ماه بعد جراحی بینی های گوشتی می باشد.

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است