جراحی بینی و مزایای آن

جراحی بینی یا به اصلاح پزشکی رینوپلاستی یکی از شایع ترین انواع جراحی پلاستیک بوده که در طی آن بینی فرد متناسب با عیوب موجود در آن تغییر می یابد و گاه بنا بر چهره فرد مورد معالجه، کوچک ، بزرگ، باریک ، پهن ، قوس دار، صاف و ... می شود. در این عملیات جراح بینی اقدام به جمع کردن پره های بینی می کند و در این میان فاصله بینی تا لب فوقانی از اهمیت بالایی در زیبایی برخوردار است. افزایش هماهنگی های صورت و اعتماد به نفس فرد با یکدیگر رابطه مستقیم دارند و یک جراح بینی با تجربه می تواند از این عمل حساس موفقیت آمیز عبور کند و موجب رضایت بیماران شود.

افرادی مناسب جراحی بینی

معمولاً بهترین کاندیدا ها برای جراحی بینی افرادی هستند که بینی نامتقارن دارند و یا بخشی از بینی آن‌ ها شکل کلی بینی را خراب کرده است. افرادی که بینی بزرگ و بسیار پهن و یا حتی بسیار کوچک دارند معمولاً کاندیدای مناسبی برای بهبود شکل ظاهری بینی از طریق جراحی بینی هستند.
دیگر افرادی که به جراحی بینی نیاز دارند بیمارانی هستند که دچار مشکلات ساختاری در بینی هستند. مشکلاتی که باعث می‌شود کیفیت زندگی کاهش پیدا کند.
معمولاً تصادف و یا وارد شدن ضربه به بینی از مهم‌ترین عوامل تغییر شکل بینی هستند. در اینگونه موارد نیز فرد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی می‌باشد.

مزایای جراحی بینی

فردی که غالب اوقات دچار گرفتگی بینی است، و یا فردی که بواسطه نازیبایی شکل ظاهری بینی اعتماد به نفس کافی ندارد با جراحی بینی می‌تواند زندگی خود را تغییر دهد. زیرا که زیبایی می تواند اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد و فرد در فعالیت های اجتماعی، با موفقیت بیشتری عمل کند. همانطور که می توان دید بسیاری از افراد پس از جراحی بینی و رفع مشکلات ساختاری با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه به فعالیت‌ های روزمره خود می‌پردازند. فعالیت‌ هایی نظیر دویدن، شنا و یا حتی خوانندگی.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است