جراحی ترمیمی

عمل زیبایی بینی عملی است که در طی آن جراح بینی روی اسکلت بینی تغییراتی ایجاد می کند تا بینی ظاهر زیباتری پیدا کند و تناسب بهتری با اجزاء دیگر صورت بیابد و در کل زیبایی کل صورت افزایش یابد . برای این اقدام جراح ناچار است که پوست بینی را از روی اسکلت غضروفی – استخوانی آن جدا کند تا بتواند تغییرات مورد نظر را روی ساختار بینی اعمال نماید . بعد از انجام عمل زیبایی بینی ، مدت یکسال طول می کشد تا پوست به طور کامل به اسکلت زیر خود اتصال یابد و فرآیند ترمیم کامل شود پس بعد از یکسال مشکلی برای عمل ترمیمی بینی نیست. در این مدت بینی ورم دارد و ظاهر نهایی آن مشخص نشده است . فرمی از بینی که بعد از یک سال ایجاد می شود تقریبا همان فرم و شکل نهایی بینی است .

یکی از مشکلاتی که بسیاری از جراحان پلاستیک با آن برخورد می کنند افرادی هستند که بلافاصله بعد از جراحی از ظاهر بینی خود ابراز نارضایتی می کنند و از جراح خود درخواست جراحی ترمیمی بینی می کنند که تا دیر نشده باید برای من ترمیم انجام دهید !

این مشکل ناشی از اطلاع رسانی نا کافی به بیمار است.

هدف اصلی جراحی ترمیمی بینی، ترمیم بینی به سمت بینی طبیعی است که تنفس آن به خوبی بر قرار باشد ،از نظر ظاهری با سایر اجزا‫ء صورت در تعادل باشد وتا آنجا که مقدور است فرم آن با تمایلات منطقی بیمار مطابق  باشد.هرچند جراحی ترمیمی بینی پس از عمل اول  به نوعی مشکلترین جراحی زیبایی بوده و بسیار حساس است اما در صورت انتخاب جراح مناسب، جراحی ترمیمی بینی نتایج قابل ملاحظه ای خواهد داشت و تلفیق علم و هنر در بازگشت آرامش  و اعتماد به نفس از دست رفته ،به بیمار کمک خواهد نمود ‫.

عمل زیبایی ثانویه چنانچه برای انجام رفع مشکلات جزیی باقیمانده از عمل جراحی اولیه انجام شود در اینصورت عمل اصلاحی نامیده میشود ولی اگر عارضه بجا ماندهاز عمل جراحی اولیه بینی وسیع باشد در اینصورت جراحی ترمیمی بینی نامیده می شود.

بطور کلی اعمال جراحی ثانویه بویژه اشکال جراحی ترمیمی بینی دشوارتر بوده و میزان خطا برای جراح تا ۲-۱ میلیمتر مجاز می باشد.

بیماری که میخواهد عمل جراحی ثانویه انجام دهد بویژه جراحی ترمیمی بینی باید انتظارات واقع بینانه داشته باشد و از نظر بدنی و روانی در سلامتی کامل باشد.

جراحی ترمیمی بینی عمدتا" به روش باز انجام می شود چون دقت جراح در جراحی ترمیمی بینی بیشتر می شود و نتیجه بیشتر قابل پیش بینی خواهد بود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است