جراحی پلاستیک و زیبایی بینی های گوشتی

هدف جراحی بینی

جراحی پلاستیک ، خواه به منظور زیبائی یا با هدف بازسازی ، نیازمند انتخاب های فراوانی است . نخستین و مهمترین آنها  انتخاب یک جراح قابل اعتماد است.

با انجام عمل رینوپلاستی زیباتر می شوید.

با وجود اینکه شکل بینی وراثتی می باشد در اثر ضربه و یا جراحی قبلی تغییر می کند . به عمل جراحی بینی رینوپلاستی گفته می شود که باعث ظاهر زیباتر و موزون تر با دیگر عناصر صورت می گردد . عمل جراحی بینی همچنین وضعیت تنفسی شما را که بعلت اختلالات راه هوائی در بینی ایجاد شده بهبود می بخشد .

تغییرات با جراحی پلاستیک بینی

رینوپلاستی می تواند تغییرات زیر را در بینی انجام دهد

-اندازه ی بینی را تغییر دهد (متناسب با دیگر عناصر صورت)

-عرض بینی (درناحیه پل بینی)

-شکل بینی (مثلا تغییر در برجستگی پشت بینی و یا فرورفتگی پائین بینی)

-نوک بینی می تواند بزرگ ، افتاده ، بالارفته و … باشد

-سوراخ بینی می تواند بزرگ ، عریض ، بالا رفته باشد

-تقارن بینی ، انحراف بینی

انواع بینی:

بینی های گوشتی و بینی های استخوانی ابتدا به نظر می رسد که باید به ساختمان بینی و اجزای تشکیل دهنده آن بپردازیم بینی کلا از ۳ قسمت تشکیل شده است

پوست و ساختمان های زیر پوست و عضلات ظریف چسبیده به آن

ساختمان اسکلتی بینی که این خود شامل ۲ قسمت می شود:

ساختمان استخوانی بینی

ساختمان غضروفی بینی

لایه داخلی بینی که بیشتر از مخاط و کمی هم از پوست تشکیل شده است.

ساختمان اسکلتی بینی همانطور که ذکر شد از استخوان و غضروف تشکیل شده است. ساختمان استخوانی بینی در یک سوم فوقانی بینی قرار دارد و ساختمان غضروفی بینی دوسوم تحتانی بینی را تشکیل می دهد. بیشتر مردم بینی ها را به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می کنند. در بینی های استخوانی اشکال اساسی ما د ساختمان اسکلتی بینی چه ساختمان استخوانی و چه غضروفی آن می باشد. در بینی های گوشتی اشکال اساسی در پوست و ساختمان های زیر پوست از جمله بافت چربی بینی می باشد. نقش پوست بسیار اساسی است. بدین صورت که هرچه پوست ظریف تر و قابل انعطاف تر باشد نتیجه به دست آمده بهتر خواهد بود و هرچه پوست ضخیم تر و انعطاف آن کمتر باشد نتیجه کمتری به دست خواهد امد.

 هر چقدر طرح ساختمانهای اسکلتی (اعم از استخوان یا غضروف) را تغییر بدهد ممکن است پوست ضخیم مانع از نمود آن گردد و نتیجه کمتری از عمل جراحی حاصل گردد. مرز دقیق بین این تقسیم بندی وجود ندارد، بدین صورت که یک بینی می تواند هم اختلال در ساختمان های اسکلتی خود داشته باشد و هم نوع پوست ان ضخیم و غیر قابل انعطاف باشد. نتیجه یک عمل جراحی بینی علاوه بر مهارت جراح، بسیار به پوست بیمار بستگی دارد و نتایج مختلف یک جراح در بیمارانش، بستگی به این مسئله و نیز زیبایی سایر اجزای صورت در بیماران مختلف دارد. به طور مشخص تصحیح ساختمان اسکلتی بینی در دستان یک جراح ماهر کاری شدنی است و لیکن هنر یک جراح خوب در ایجاد قسمت های تحتانی بینی و مشخصا نوک بینی خود را نشان می دهد و این مسئله همان طور که ذکر شد بسیار وابسته به نوع پوست بیمار می باشد. با توضیحاتی که داده شد معلوم گردد که نتایج عمل جراحی در بینی های استخوانی بهتر از نتایج در بینی های گوشتی می باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است