درباره جراحی بینی

بینی یکی از برجسته ترین و بارزترین اعضای صورت می باشد که در زیبایی صورت نقش اساسی دارد. شکل بینی در ارتباط با سایر عناصر صورت تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری چهره  شما دارد. علاوه بر آن بینی عضو بسیار مهم و حیاتی در ارتباط با عبور هوا و تنفس و تنظیم دمای هوا دارد که این موضوع حساسیت جراحی بینی را بالا می برد .باید توجه داشت که تیغه بینی به صورت طبیعی در خط وسط قرار دارد و انحراف بینی می تواند باعث انسداد مجاری بینی و یا کجی شکل ظاهری بینی شود. جراحی بینی را اصطلاحا رینوپلاستی و تصحیح انحراف تیغه بینی را سپتو پلاستی میگویند.

جراحی بینی میتواند به دو روش باز و بسته باشد. یکی از هم ترین مزیت های موجود در روش بسته عدم وجود برش در پره وسط بینی است ولی دقت و نتیجه عمل با روش باز بیشتر است، پیشنهاد ما برای تصحیح انحراف بینی روش جراحی بینی بازمی باشد که از کارآیی کافی برخوردار است.

به دلیل انحصاری بودن ساختمان و ظاهر بینی هر فرد ، در جراحی بینی باید بیش از هر عمل زیبایی دیگر خصوصیات فردی بینی متقاضی عمل بینی و تناسب آن با سایر عناصر صورت مد نظر باشد. در طراحی جراحی بینی شما تمام سعی ما بر اینست که خصوصیات مثبت بینی شما حفظ و تنها مواردی که دچار عیب و نقص می باشند اصلاح گردند.

باید به این نکته توجه کنید که مهمترین عامل در بدست آمدن یک نتیجه جراحی بینی خوب ، شکل اولیه بینی و کیفیت پوست آنست که توجه به آن بسیار مهم می باشد. در حدود ۵% موارد عمل ،بنا به موارد مختلف اصلاح مجدد وجود دارد ، که معمولا به صورت جراحی بینی سرپایی و با بی حسی موضعی قابل انجام است ، و اصطلاحا به آن روتوش بینی میگویند.

سن عمل مناسب جراحی بینی

در بچه ها محدودیت های سنی مشخصی وجود دارد که مانع از جراحی بینی قبل از رسیدن به بلوغ کامل می شود اکثریت دختران با رسیدن به پایان ۱۶ سالگی و پسرها در پایان ۱۸ سالگی به بلوغ کامل رسیده اند و امکان جراحی بینی برای آنها وجود دارد . برای اصلاح عیوب بینی در این سن باعث افزایش اعتمادبه نفس نوجوان در جامعه و در میان هم سن و سالان او می شود باید به این نکته توجه داشت که در این سنین می باشد که نوجوان نه تنها خودش را می شناسد بلکه احتمالاً آینده اش را پایه ریزی خواهد کرد . از طرف دیگر امروزه تعداد زیادی از درخواست کنندگان جراحی بینی افراد بالای ۳۹ سال هستند .

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است